1
Правоохоронці зібрали повну доказову базу проти злочинців

Правоохоронці відпрацювали весь ланцюжок нелегального видобутку бурштину у Рівненській області – від розподілу території між нелегальними копачами і до щотижневого збору з них грошей. Про це повідомила прес-служба Національної поліції.

У цілому, проведено 123 обшуки за місцем роботи і проживання фігурантів справи, а також у їхніх родичів. Наразі вилучено понад 160 тисяч доларів, 4,7 тисяч євро та 94,5 тисячі гривень. Окрім грошей, слідчі вилучили чорнову бухгалтерію, схему розподілу коштів, офісну техніку, а також різноманітні прикраси (переважно із золота), колекцію коштовних годинників, автомобіль, що належить одному з п’яти затриманих.

234Правоохоронці також вилучили кілька одиниць зброї з набоями до неї. Зокрема, кілька автоматів Калашникова, пістолет Макарова, мисливську рушницю.

576«Усього під час обшуків у фігурантів справи, а також приміщенні установи, з якою було укладено договір про відповідальне зберігання вилученого бурштину, правоохоронцями вилучено понад 1,5 тонни цього каміння різних фракцій», – йдеться у повідомленні.

8За словами першого заступника глави Національної поліції, начальника кримінальної поліції Вадима Трояна,  стосовно заступника обласного прокурора, працівників СБУ, Національної поліції, а також представників кримінального світу зібрали повну доказову базу щодо їхньої протиправної діяльності.

Як відомо, внаслідок спецопераці поліції, СБУ та ГПУ був затриманий заступник облпрокурора Рівненської області Андрій Боровик.

Його підозрюють в організації злочинного угрупування з незаконного видобутку бурштину на Рівненщині.

У зв’язку з викриттям схеми прикриття незаконного видобутку бурштину генпрокурор Юрій Луценко анонсував кадрові чистки в обласній прокуратурі. Від виконання обов’язків вже відсторонений прокурор Анатолій Ковальчук.

У причетності до незаконного видобутку бурштину у Рівненській області підозрюють 32 людини. Луценко повідомив про затримання п’ятьох учасників схеми.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ