кримські татари
«Меморіал» вважає політв’язнями чотирьох перших заарештованих у Криму в справі «Хізб ут-Тахрір»

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав політичними в’язнями кримських мусульман, обвинувачених російською владою у тероризмі. Йдеться про чотирьох заарештованих за звинуваченням у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної у Росії терористичною. Про це йдеться в повідомленні центру.

«Правозахисний центр «Меморіал» вважає політв’язнями чотирьох людей, які першими були заарештовані у Криму в справі «Хізб ут-Тахрір»: Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сайфуллаєва, Рустема Ваїтова і Нурі Примова», – йдеться у заяві правозахисників.

У «Меморіалі» вказують на відсутність фактів «вчинення чи підготовки учасниками цього об’єднання терактів». У країнах Західної Європи і Північної Америки «Хізб ут-Тахрір» не заборонена, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.

«Фігурантів справи ні в чому не звинувачують, крім належності до «Хізб ут-Тахрір», читанні ісламістської літератури, спілкуванні. Жодних підтверджень, що обвинувачені становлять небезпеку для суспільства, немає», – наголошують у «Меморіалі».

Крім того, зазначають правозахисники, Крим є окупованою територією, і, згідно з нормами міжнародного права, Росія не може «цілком скасовувати кримінальне законодавство, яке діяло на момент початку окупації, і замінювати його своїм». А у рамках українського законодавства «Хізб ут-Тахрір» є легальною організацією.

Зейтуллаєва звинувачують в організації діяльності терористичної організації, йому загрожує довічне ув’язнення. Решту звинувачують в участі у діяльності терористичної організації, вони можуть бути засуджені до позбавлення волі терміном до 10 років.

Загалом в анексованому Росією Криму у цій справі затримали 14 осіб. Справу розглядає Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ