електрика
«Правий сектор» продовжує блокувати кримські ЛЕП

Учасники енергетичної блокади Криму не дозволили спеціалістам «Укренерго» відновити подачу світла до окупованого Криму по лінії електропередач «Каховська-Титан». Про це 7 грудня, активісти «Правого сектора» повідомили у своїй Facebook-спільноті «Блокада Криму/Правий сектор».

Працівники «Укренерго» разом з представниками МВС та СБУ намагалися запустити електролінію згідно з домовленостями частини організаторів блокади Криму із владою України. «Три оперативні групи «ПС» під керівництвом друга «Хаммера» – комбата 2-го запасного батальйону ДУК «ПС» – спільно з активістами «Ветеранів Айдару» та ВПК «Айдар» завадили злочинним діям і не допустили подачі електроенергії на окуповану територію. Для бійців «ПС», як і для багатьох інших активістів блокади, стала несподіванкою згода представників Меджлісу відновити подачу електроенергії в окупований Крим», – заявили в «ПС».

Як заявили в «Правому секторі», їм незрозуміла позиція як влади, так і частини організаторів блокади щодо «економічної співпраці та торгівлі з ворогом». «ПС» називає це зрадою державних інтересів. «Ми заявляємо: якщо подача електроенергії буде відновлена, «Правий сектор» припинить свою участь у громадській акції «Блокада Криму», бо не вбачає сенсу в такому «блокуванні». Залишаємо за собою право в іншому форматі здійснювати контроль та не допускати поставки вантажів та ресурсів на окуповану територію», – заявили в «Правому секторі».

В «Укренерго» підтвердили факт перешкоджання відновленню блокади. Як відомо, 6 грудня після зустрічі з Президентом активісти блокади анексованого Росією Криму дозволили розпочати експлуатацію відновленої лінії електропередачі 220 кВ «Каховська-Титан». Уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що півострів може розраховувати не більше, ніж на 200-250 МВт, тоді як загальна потреба Криму в електроенергії становить 1050-1100 МВт.

Нагадаємо, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонській області. 26 листопада Джемілєв заявив, що учасники енергоблокади Криму наразі не вважають за потрібне відновлювати постачання електроенергії до півострова.

Читайте: Ще один «подарунок» для Путіна – банківська блокада анексованого Криму

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ