«Правий сектор» звинувачує владу в держзраді та перешкоджає подачі електрики до Криму

електрика
«Правий сектор» продовжує блокувати кримські ЛЕП

Учасники енергетичної блокади Криму не дозволили спеціалістам «Укренерго» відновити подачу світла до окупованого Криму по лінії електропередач «Каховська-Титан». Про це 7 грудня, активісти «Правого сектора» повідомили у своїй Facebook-спільноті «Блокада Криму/Правий сектор».

Працівники «Укренерго» разом з представниками МВС та СБУ намагалися запустити електролінію згідно з домовленостями частини організаторів блокади Криму із владою України. «Три оперативні групи «ПС» під керівництвом друга «Хаммера» – комбата 2-го запасного батальйону ДУК «ПС» – спільно з активістами «Ветеранів Айдару» та ВПК «Айдар» завадили злочинним діям і не допустили подачі електроенергії на окуповану територію. Для бійців «ПС», як і для багатьох інших активістів блокади, стала несподіванкою згода представників Меджлісу відновити подачу електроенергії в окупований Крим», – заявили в «ПС».

Як заявили в «Правому секторі», їм незрозуміла позиція як влади, так і частини організаторів блокади щодо «економічної співпраці та торгівлі з ворогом». «ПС» називає це зрадою державних інтересів. «Ми заявляємо: якщо подача електроенергії буде відновлена, «Правий сектор» припинить свою участь у громадській акції «Блокада Криму», бо не вбачає сенсу в такому «блокуванні». Залишаємо за собою право в іншому форматі здійснювати контроль та не допускати поставки вантажів та ресурсів на окуповану територію», – заявили в «Правому секторі».

В «Укренерго» підтвердили факт перешкоджання відновленню блокади. Як відомо, 6 грудня після зустрічі з Президентом активісти блокади анексованого Росією Криму дозволили розпочати експлуатацію відновленої лінії електропередачі 220 кВ «Каховська-Титан». Уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що півострів може розраховувати не більше, ніж на 200-250 МВт, тоді як загальна потреба Криму в електроенергії становить 1050-1100 МВт.

Нагадаємо, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонській області. 26 листопада Джемілєв заявив, що учасники енергоблокади Криму наразі не вважають за потрібне відновлювати постачання електроенергії до півострова.

Читайте: Ще один «подарунок» для Путіна – банківська блокада анексованого Криму

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ