Сміття
Пілотні проекти планують запустити в Новоолександрівці та Іларіоновому

Депутати Дніпропетровської облради вирішили запровадити антикризовий план розв’язання проблеми сміття на 2016-2025 роки, передає dnepr.info.

Пілотні проекти планують запустити в Новоолександрівці та Іларіоновому. Жителі, які здаватимуть відходи на переробку в спеціальні пункти, натомість отримуватимуть кошти на муніципальну карту, з якої можна оплачувати комуналку.

Планується, що кожна територіальна громада обере один із варіантів:

– Побудувати в кожній громаді офіційний полігон для захоронення відходів + сортувальні станції для сортування (зможуть тільки найбагатші громади);

– Відвозити відходи на полігон в сусідню громаду, а у себе сортувати: створити нові бізнес-підприємства для цього або запросити наявні;

– Відвозити відходи на полігон в сусідню громаду, а у себе сортувати за допомогою комунальних (не бізнес) підприємств;

– Сортування сміття в кожній громаді окремо + організація централізованої мережі полігонів на рівні області, щоб залучити не тільки місцеві гроші, а й гроші обласного бюджету.

Фінансування здійснюватимуть за рахунок місцевих бюджетів, також планують залучати інвесторів, але основну частину грошей братимуть з екологічного податку (приблизно 700 млн. гривень на рік).

Читайте: У серпні «Енергія» не перероблятиме ані львівське, ані київське сміття

БЕЗ КОМЕНТАРІВ