Писати
Науковці отримали експериментальне підтвердження теорії генеративної граматики

Учені вважають, що правила граматики можуть передаватися у спадок. Задля підтвердження або спростування цієї теорії вони дослідили електромагнітну активність мозку піддослідних при прослуховуванні окремих слів і фраз рідною та незнайомою мовами. Науковці отримали експериментальне підтвердження теорії генеративної граматики, повідомляє Радіо 24.

Учені наголошують, що згідно з теорією, в мозку людини є певний механізм, який дозволяє розпізнавати синтаксичні структури, навіть якщо вони не мають сенсу. До слова, такий механізм дозволяє дитині у стислі терміни освоїти граматику рідної мови та створювати граматично коректні фрази зі слів, сенсу яких вона не розуміє. З усього цього випливає, що людський мозок «цікавить» в першу чергу не зміст речення, а його граматична структура.

Нагадаємо, основоположником генеративної граматики є лінгвіст Ноам Хомський. Генеративна, або породжувальна граматика виникла під впливом його ідей у 50-60-ті роки ХХ ст. (перша книга Хомського «Синтаксичні структури»). У ній підбито підсумки цілого періоду (1957-1965) розвитку і критики трансформаційної граматики і закладено основи другого варіанту цієї теорії, вільного від багатьох недоліків першого варіанту. У книзі розглядаються синтаксичні питання, але чимало уваги приділяється і питанню фонології та особливо семантиці тією мірою, якою вони пов’язані із синтаксисом.

Читайте: Учені довели, що друзями стають люди з однаковими генами

  • Хомский

    Ни согласный я