гривня
Представник президента про закон 1558-1: «Це прямі наші втрати і ще багато непрямих втрат»

Ухвалення «популістських законів», таких, як законопроект про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті, призводить до втрати зовнішніх інвесторів і несе, крім основних боргових збитків у 100 млрд гривень, ще й непрямі втрати для країни. Про це заявив представник президента у Кабінеті Міністрів Олександр Данилюк в інтерв’ю 5 каналу, відповідаючи на запитання про зв’язок між ухваленням закону про реструктуризацію валютних кредитів і падінням курсу гривні.

«Зв’язок є. Економіка – це дуже складна річ, тому правильно була надана оцінка міністром фінансів 100 млрд гривень (збитків – ред.). Але, на мій погляд, це прямі наші втрати, є ще дуже багато непрямих втрат. Є довіра до банківської системи, до влади врешті-решт, і коли приймаються такі популістські рішення – під зовнішнім впливом, адже скільки людей було навколо, то я, будучи інвестором, подумав, а що буде прийнято завтра?», – сказав Данилюк.

На думку представника президента в уряді, «ВР повернеться до розгляду цього питання, зрозуміє, наскільки негативний ефект може бути від цього рішення, і переголосує його».

Як відомо, 2 липня ввечері депутати ухвалили закон, який зобов’язує банки знизити курси щодо валютних кредитів для споживачів до того рівня, на якому вони були на момент підписання кредитного договору. Пізніше низка депутатів відкликали свої голоси за цей закон.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ