Ігор Коломойський
Ігор Коломойський

Прем’єр Арсеній Яценюк вважає за доцільне створення нафтової вертикально-інтегрованої компанії разом із власниками групи «Приват» на базі «Укрнафти», «Укртатнафти» (Кременчуцький НПЗ) та державної «Укртранснафти». Про це він заявив на колегії Міненерго, передає Ліга.

«У нас в руках неймовірний актив на десятки мільярдів доларів. «Укртранснафта» – державна, «Укрнафта» – 51% держава, 49% – приватний акціонер; «Укртатнафта» – 43% держава і 57% приватний акціонер … Є пропозиція міністерству провести зустріч із приватними акціонерами, і давайте повернемося до ідеї створення великої вертикально інтегрованої нафтової компанії, об’єднаної нафтової компанії України», – сказав Яценюк.

В «Укрнафті» (видобуток нафти) державі в особі «Нафтогазу» належить 50%+1 акція. Решта акцій контролює група «Приват». В «Укртатнафті» (переробка нафти) частка «Нафтогазу» становить 43,05% акції. Група «Приват» і Олександр Ярославський контролює 57% заводу. «Укртранснафта» (транспортування нафти) на 100% належить «Нафтогазу».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у березні навколо «Укрнафти» розгорівся конфлікт. Саме після нього Президент Петро Порошенко звільнив Коломойського з посади голови ОДА Дніпропетровщини.

Читайте: Розлючений Коломойський вночі шукав російських диверсантів в «Укртранснафті» та обматюкав журналіста (відео)

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ