Раїф Бадаві
Раїф Бадаві став лауреатом премії Європейського парламенту імені Андрія Сахарова

Блогер із Саудівської Аравії Раїф Бадаві став лауреатом премії Європейського парламенту імені Андрія Сахарова за свободу думки за 2015 рік. Про це сказав голова Європейського парламенту Мартін Шульц, передає Інтерфакс.

«Премія Сахарова за 2015 рік присуджується саудівському блогеру Раїфу Бадаві», – повідомив глава Європарламенту на пленарному засіданні в Страсбурзі 29 жовтня. «Щодо Раїфа Бадаві, то норми прав людини не лише не додержано, їх зневажено», – зазначив Шульц. Він закликав саудівську владу звільнити в’язня, щоби він мав можливість повернутися до сім’ї та прибути на вручення премії до Страсбурґа.

Як повідомлялося, Бадаві був автором інтернет-сайту Free Saudi Liberals. Саудівська влада заарештувала його в 2012 році і засудила до 10 років ув’язнення, тисячі ударів батогом і великого штрафу за критику ісламських цінностей. У січні 2015 року він отримав 50 ударів батогом. У зв’язку з хвилею обурення в міжнародній спільноті продовження цього покарання було відкладено.

Лауреата було визначено на нараді голів європарламентських фракцій за участю Шульца вранці того ж дня. Його обрали з трійки номінантів-фіналістів, до якої, окрім переможця, увійшли російський політик Борис Нємцов (посмертно) і демократична опозиція Венесуели «Круглий стіл демократичної єдності». Ця трійка була погоджена комітетами Європарламенту із закордонних справ і розвитку і підкомітетом з прав людини. Церемонія вручення премії відбудеться в Страсбурзі 16 грудня.

Премію ім. Сахарова «За свободу думки» щороку присуджує Європейський парламент. Вона створена в 1988 році з метою відзначати заслуги людей і колективів, які виступають на захист прав людини та основних свобод.

Номінувати кандидатів на премію може політична фракція Європарламенту або група з не менш ніж 40 депутатів різних фракцій. Комітети ЄП із закордонних справ і розвитку голосують, щоб обрати трійку фіналістів. Потім рада голів фракцій та голови Європарламенту визначають лауреата.

Ця премія в 50 тисяч євро вручається в першій половині грудня в дні, наближені до чергової річниці ухвалення Загальної декларації прав людини Генеральною Асамблеєю ООН 1948 року. Церемонія іноді відбувається без присутності лауреатів, деякі з яких перебувають у в’язниці.

Читайте: Савченко, Нємцов та Сноуден претендують на премію Сахарова

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ