презерватив
Терористи ІД застосували… презервативи проти авіації РФ

У Мережі з’явилося відео з демонстрацією нових оборонних здібностей терористів «Ісламської держави». Вони надули і запустили в небо над сирійським Ірбілем велику кількість презервативів, прив’язавши до них вибухові пристрої, пише NEWSru.com.

В описі до відеозапису, на яке звернуло увагу видання The Daily Star, зазначено, що таким чином терористи мають намір захищатися від ударів російської авіації. Контрацептиви зможуть піднятися на кількасот метрів і створити неприємності бомбардувальникам Владіміра Путіна, пише газета. Відео знято в тому ж стилі, що й попередні пропагандистські ролики ісламістів. Воно супроводжується співом арабською мовою.

Протягом кількох хвилин в кадр потрапляють десятки «ґумових Джонні», робота з наповнення яких летючим газом налагоджена в будівлі з ґрафіті на стінах. Потім камера фокусується на небі, в якому плавають сотні презервативів, утворюючи неймовірні фігури. Прикріплені до кондом-бомб пакети не більші за людський кулак.

Світова преса звернула найпильнішу увагу на нові оборонні спроможності бойовиків «Ісламської держави», проте експерт NEWSru.com, близький до російських спецслужб, вважає, що ефективність кондом-бомб залишає бажати кращого. При використанні в підвішених до надутих кондом-бомб детонаторів контактного типу вибуховий пристрій буде спрацьовувати при безпосередньому контакті з корпусом літака. А для цього необхідно, щоби терористи заздалегідь знали, де і коли будуть працювати російські бомбардувальники, а також змогли забезпечити достатню кількість презервативів для утруднення маневрування. Крім того, при невеликій вазі «гумових Джонні» є ймовірність, що їх буде відштовхувати від літака повітряними потоками. А обмежена вантажопідйомність презервативів утруднить використання вражаючих елементів.

Дещо більш реалістичним виглядає варіант з детонаторами електромагнітного типу, що реагують на великі маси металу. Але питання часу спрацьовування СВУ та інформованості терористів щодо місця і часу авіаударів залишаються відкритими. Співрозмовник NEWSru.com вважає, що бойові завдання, поставлені перед ВКС РФ, можуть бути зірвані з найбільшою ймовірністю в тому випадку, якщо російські льотчики будуть не в змозі відпрацювати цілі через нестримний сміх при вигляді грон літаючих презервативів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за даними Сирійської обсерваторії з прав людини, з початку російських авіаударів по Сирії (з 30 вересня) загинули 370 осіб, близько третини з них – цивільні особи. Військова операція РФ в Сирії почалася 30 вересня. Відтоді щодня, навіть у вихідні дні, в російському міністерстві оборони звітують про бойові вильоти.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ