Алієв
Президент Азербайджану Ільхам Алієв та його родина фігурують у найкрупнішому економічному скандалі сучасності

Президент Азербайджану Ільхам Алієв та його родина пов’язані з офшорним бізнесом – про це відомо ще з 2013 року завдяки розслідуванню Міжнародного консорціуму журналістів. Водночас файли Mossack Fonseca свідчать про те, що мережа «президентських» офшорів значно більша, передає NEWSru.com.

Зокрема, журналісти виявили дві компанії на Британських Віргінських островах (БВО), які контролюють доньки азербайджанського лідера Лейла та Арзу: Kingsview Developments Limited і Exaltation Limited. Чим займається перша компанія – невідомо. Друга, створена в січні 2015 року, володіє нерухомістю у Великії Британії вартістю понад 1 мільйон доларів.

Крім того, сестра президента Севіль Алієва також засвітилася в «панамаґейті» – їй належить компанія Setanon Properties Inc., яка зареєстрована на БВО. У графі з вимогою вказати прописку в документах Mossack Fonseca Севіль Алієва вказала будинок у західній частині Лондона, в районі, де середня ціна на житло становить дев’ять мільйонів доларів.

Крім того, Лейла і Арзу через інші офшорні компанії контролюють понад 50% компанії AIMROC, яка отримує 70% доходу від кількох золотих копалень в Азербайджані.

Центр дослідження корупції та організованої злочинності також нагадує про журналістку Хадидже Ісмаїлову, яка працювала над розслідуванням, присвяченому корупції в уряді. Влада Азербайджану звинуватила її в ухиленні від сплати податків і нанесенні збитків державному бюджету, перевищенні посадових повноважень і навіть спробі доведення до самогубства. Суд засудив її до 7,5 року ув’язнення.

Нагадаємо, десятки ЗМІ по всьому світу опублікували матеріали про власників великих офшорів, ґрунтуючись на даних «Панамського архіву» – збірки документів про офшорні схеми маловідомої фірми з Панами Mossack Fonseca. В оприлюднених документах фігурують десятки колишніх і нинішніх лідерів держав, політиків та багатих і впливових бізнесменів.

Серед українців – президент Петро Порошенко, колишній прем’єр-міністр Павло Лазаренко, мер Одеси Генадій Труханов, колишні та нинішні народні депутати.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в Ісландії відбуваються акції протесту з вимогою відставки прем’єр-міністра країни Сиґмюндюра Давида Ґюннлейґссона. Близько десяти тисяч людей вийшли на центральну площу Рейк’явіка. Акція протесту в Ісландії почалася після публікації розслідування про виведення грошей прем’єром через офшори.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ