мобілізація
Вік призовників збільшать з 18 до 20 років

Президент України Петро Порошенко заявив, що нової мобілізації найближчим часом не планується, призов буде збережено, до того ж буде збільшено вік призовників, повідомляє прес-служба Президента.

«Якщо буде загострення на фронті – мобілізація негайно буде оголошена. Якщо буде продовжуватися мирний процес, ми будемо мати виведення іноземних військ з території України, повернення українського контролю над державним кордоном, ми зможемо зменшити обсяги мобілізації», – сказав Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

При цьому він зазначив, що контрактна складова українського війська зростатиме. «У Державному бюджеті необхідно передбачити зростання грошового забезпечення українського воїна. Коли український контрактник отримуватиме 6–7 тисяч гривень, якість українського війська, тих, хто піде захищати зі зброєю в руках Україну, буде підвищуватись», – сказав глава держави.

Зі слів Порошенка, відмовлятися від призову держава не буде. Призовники гарантовано не будуть направлятися до зони АТО, а вік тих, хто підлягає призову, буде збільшено з 18 до 20 років. «Це має бути вже сформована особистість, яка протягом максимум року, може й менше, навчиться військовій справі, для того, щоб, якщо буде необхідність, захистити зі зброєю в руках Батьківщину, ця людина була здатна, навчена, натренована, обстріляна. Ми кардинально змінили підходи до Збройних Сил», – сказав Президент.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 14 вересня Порошенко заявив, що питання проведення й оголошення мобілізації відкладено на невизначений строк.

Нагадаємо, 25 липня у Генштабі заявили, що сьома хвиля мобілізації в Україні цього року не планується, але її можуть оголосити у випадку серйозної ескалації конфлікту на Донбасі. У серпні в Міноборони визнали, що план із шостої хвилі мобілізації бійців у ЗСУ був виконаний не більше ніж на 50 відсотків, проте частково це пов’язано з тим, що відбір був жорстким. 11 вересня міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що на сьогодні немає необхідності у черговій хвилі мобілізації.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ