Олафур Раґнар Ґрімссон
Олафур Раґнар Ґрімссон раніше заявляв, що ані він, ані його дружина Дорріт Мусаєфф не пов’язані з офшорними рахунками

Ісландcькі журналісти зловили на брехні очільника держави. Виявилось, що Олафур Раґнар Ґрімссон таки пов’язаний щонайменше з однією офшорною компанією, попри заперечення цього факту, повідомляє видання Grapevine з посиланням на документи.

Як стало відомо журналістам, сімейний ювелірний бізнес дружини Ґрімссона – британська компанія Moussaieff Jewelers Limited (MJL)  принаймні з 2000 по 2005 роки переказувала кошти на рахунки Lasca Finance Limited, що зареєстрована на Британських Віргінських островах.

Акціонерами цієї фірми були зазначені тесть і теща президента, яка очолила сімейний бізнес після смерті чоловіка. При цьому, як раніше зізнавалася дружина Ґрімссона, фактично саме вона, а не її мати вже кілька років керує MJL.

Раніше Олафур Раґнар Ґрімссон заявляв, що ані він, ані його дружина Дорріт Мусаєфф не пов’язані з офшорними рахунками.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, через «офшорний скандал» в Ісландії відбулися акції протесту з вимогою відставки прем’єр-міністра країни Сіґмюндюра Давида Ґюннлейґссона. Згодом він оголосив про відставку, а його місце зайняв міністр рибного господарства Сиґурдур Інґі Йоханссон.

Нагадаємо, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як впливові люди та політики використовують офшори, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ