Ôîòî Àðòåìà Ñëèïà÷óêà 28.10.15 ×åðâàê Áîãäàí çàìåñòèòåëü ïðåäñåäàòåëÿ Ãîñòåëåðàäèî
Червак порадив Рівліну не дивитися російське телебачення

Голова ОУН та заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак назвав заяву президента Ізраїлю Реувена Рівліна плювком у душу українців.  Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Те, що зробив президент держави Ізраїль в українському парламенті, можна трактувати однозначно –  плювок у душу українцям. Звинуватити ОУН у Голокості, та ще під час парламентських слухань з нагоди 75-х роковин трагедії Бабиного Яру –  це зневажити українську націю», –  наголосив Червак.

Голова ОУН також звернувся до єврейської громади в Україні з проханням переконати президента Ізраїлю в тому, що «читати московські газети і дивитися росТБ не просто шкідливо, але й непристойно».

Своєю чергою, нардеп, лідер Радикальної партії Олег Ляшко у Facebook різко розкритикував виступ ізраїльського президента Рівліна в стінах Верховної Ради: «Під час парламентських слухань, присвячених трагедії Бабиного Яру, де вбивали і українців, і євреїв, і циганів, і людей іншої крові –  президент Ізраїлю Рівлін з трибуни українського парламенту (!) заявив, що серед пособників нацистських злочинів було багато українців. На жаль, всі присутні в парламентському залі –  і президент, і депутати, і міністри –  сором’язливо промовчали».

«Виступ Рівліна принижує українців, тому я закликаю президента Ізраїлю вибачитися перед нашою державою і нашим народом. А Кнесет Ізраїлю –  нарешті визнати Голодомор геноцидом українського народу, як Верховна Рада ще в 2008 році визнала Голокост геноцидом євреїв», –  заявив Ляшко.

Нагадаємо, 27 вересня президент Ізраїлю Реувен Рівлін під час виступу у Верховній Раді заявив, що українці та ОУН були пособниками масових вбивств близько 1,5 мільйона євреїв. «У Бабиному Яру та інших місцях їх розстрілювали в лісах біля ярів і ровів, зіштовхували в братські могили, багато з пособників злочинів були українцями. І з-поміж них особливо вирізнялися бійці ОУН», – сказав Рівлін.

Довідка: Бабин Яр –  урочище в північно-західній частині Києва, між районами Лук’янівка і Сирець. Бабин Яр став всесвітньо відомим як місце масових розстрілів цивільного населення, що здійснювали німецькі окупаційні війська 1941 року. Нині на території Бабиного Яру встановлено кілька пам’ятників і меморіальних комплексів жертвам Голокосту.

29-30 вересня 1941 року німці розстріляли тут 33 771 особу –  майже все єврейське населення Києва. Загалом тут було розстріляно приблизно 17 тисяч євреїв.

Масові страти тривали аж до відходу німців з Києва. 10 січня 1942 року розстріляли близько 100 матросів Дніпровського загону Пінської військової флотилії. Також 1941-1943 рр. у Бабиному Яру  розстріляли 621 члена ОУН(М) (під проводом полковника Андрія Мельника), з-поміж них – українську поетесу Олену Телігу та її чоловіка.

Крім того, Бабин Яр став місцем розстрілу п’яти циганських таборів. За різними підрахунками, в Бабиному Яру 1941-1943 рр. убили від 70 тис. до 200 тис. осіб.

Офіційним днем пам’яті жертв Бабиного Яру є 29 вересня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ