Президент Молдови зробив гучну заяву на підтримку України
Президент Молдови зробив гучну заяву на підтримку України

Президент Молдови Ніколае Тімофті закликав кандидатів на посаду президента утриматися від емоційних передвиборних заяв, що зачіпають добросусідські і взаємовигідні відносини з сусідніми державами – Україною і Румунією. Про це інформує Сегодня.

Відповідну заяву чинний Президент Молдови зробив на тлі недавнього виклику посла України в Кишиневі Івана Гнатишина в Київ для консультацій.

«Необхідно враховувати, що політичні заяви докорінно відрізняються від передвиборних, іноді емоційних, миттєвих, але здатних внести певний конфуз у дипломатичні відносини. Саме у цьому контексті українська влада викликала посла в Кишиневі в Київ для консультацій», – наголосив Тімофті.

«Як глава держави, хочу особливо наголосити, що громадяни нашої країни не повинні розплачуватися за необдумані заяви кандидатів на найвищу посаду в державі, а добросусідські і взаємовигідні відносини з Україною і Румунією не повинні ставати заручниками передвиборних заяв», – зауважив молдовський лідер.

Крім того, Президент Молдови підтвердив беззастережну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, підкресливши, що «майбутній президент Молдови не повинен виступати із заявами, здатними, з одного боку, залучити на свою сторону якомога більше виборців, а з іншого – дестабілізувати ситуацію в регіоні».

«Новообраний глава держави, щоб уникнути політичних катаклізмів національного і міжнародного масштабу, зобов’язаний, насамперед, керуватися Конституцією і принципами міжнародного права, а не емоціями», – резюмував Тімофті.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ