Радіо
Закон набуде чинності через 4 місяці з дня його опублікування

Закон, який передбачає квоти для музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій, підписав Петро Порошенко, пише ВВС.

В адміністрації голови держави наголосили, що мета документу – забезпечення у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50% національного аудіовізуального продукту. Ідеться про ведення мовлення.

Щодо власне музичного наповнення, то пісні українською мовою повинні становити ефірі радіо і телебачення не менше 35% від загального обсягу.

Водночас квота українських пісень для радіо і телеканалів, які транслюють пісні «офіційними мовами Європейського Союзу», становитиме 25%.

Закон набуде чинності через 4 місяці з дня його опублікування.

Нагадаємо, Верховна Рада погодила законопроект щодо внесення змін до закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах).

За це рішення віддали свої голоси 268 нардепів. Доопрацьована редакція законопроекту передбачає обов’язок телерадіоорганізацій під час здійснення радіомовлення забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від усього обсягу пісень, поширених упродовж доби, зокрема, не менше 35% від всього обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ