П.Порошенко в Австралії
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав чотири закони, зокрема «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Про це інформує УНІАН із посиланням на прес-службу глави держави.

Окрім того, були підписані закони «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» та «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті». Підписуючи зазначені закони, глава держави заявив, що найближчим часом до Верховної Ради буде подано проект закону, спрямований на удосконалення норми про відповідальність за порушення закону про статус борців за незалежність України у ХХ столітті.

Відтак в Україні заборонено радянську символіку, засуджено комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнано борцями за незалежність України УПА й інші організації.

Як відомо, зазначені закони Верховна Рада більшістю голосів ухвалила 9 квітня 2015 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ