Сергій Оснач, працює в Координаційній раді з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України
Сергій Оснач, працює в Координаційній раді з питань застосування української мови в усіх царинах суспільного життя України при Міністерстві культури України

Заява Президента України Петра Порошенка про те, що буцімто більшість військових в зоні АТО  російськомовні, є  абсурдною, зважаючи на соціологічні дослідження. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Сергій Оснач, фахівець Координаційної ради з питань застосування української мови при Міністерстві культури України.

«Щойно Президент Порошенко, виступаючи на відкритті 13-ї щорічної зустрічі «Ялтинської європейської стратегії»(YES) й говорячи про українських вояків АТО, заявив і навіть підкреслив: «Дехто з них розмовляє російською. Я дам вам цифри – БІЛЬШІСТЬ з них розмовляє російською». Навіщо Президент повторює цю цілковиту нісенітницю, яку спростовують усі соціологічні дослідження?» – пише він.

Далі Оснач навів результати дослідження Центру Разумкова, згідно з якими українська мова є рідною для 73% учасників АТО, їхніх рідних і близьких. Російська – для 6%, обидві мови – для 19%. Серед непричетних до АТО українську мову вважають рідною 55%, російську – 19%, обидві мови – 23%. Українською та переважно українською вдома розмовляють 60% учасників АТО та 46% не причетних до АТО, російською –14% та 27% відповідно, обома мовами – по 25%.

«Твердження про буцімто більшість російськомовних в АТО є абсурдним з погляду елементарної логіки. Адже всі соціологічні дослідження підтверджують, що більшість (близько 46%) громадян України у побуті говорять українською, а російською говорить хоч і значна частина, але меншість (близько 32%)», – обурився експерт.

Ще значна частина українських громадян (близько 21%) рівною мірою говорять і українською, і російською.

«Не є секретом також і те, що рівень патріотизму серед україномовних за всіма показниками є значно вищим, ніж у російськомовних (хоча й серед останніх, звісно, теж є чимало патріотів). Отже, у країні, де більшість громадян – україномовні, ну, ніяк у війську не може бути російськомовної більшості», – продовжує він.

«Хтось пише Президенту добрі промови, але навіщось систематично вставляє туди одверту брехню про більшість російськомовних в АТО. Ця брехня принижує україномовних громадян України, носіїв української ідентичності, зокрема, україномовних українських вояків, які проливають кров і гинуть, боронячи Україну від російської навали. То хто ж і навіщо дезінформує Президента й виставляє його брехуном? Чи це позиція самого Президента?» – ставить риторичне запитання Сергій Оснач.

Читайте: Саміт YES: Ключові тези промови Порошенка

БЕЗ КОМЕНТАРІВ