423df5017807a1828fb14f1bad3e56e9_1472031986_extra_large
У центрі Києва відбувся військовий парад на честь 25-ї річниці Незалежності України

Під час урочистостей з нагоди 25-ї річниці незалежності України президент Петро Порошенко вручив нагороди військовим, передає прес-служба глави держави.

Зокрема, Порошенко присвоїв почесне звання Героя України полковнику, начальнику штабу – першому заступнику командувача Високомобільних десантних військ Збройних Сил України Андрію Ковальчуку та командиру роти снайперів 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ ЗСУ, капітану Валерію Чибінєєву. Обидва воїни мужньо захищали територіальну цілісність, суверенітет і незалежність Батьківщині у зоні проведення АТО.

11
За час АТО полковник Ковальчук був двічі поранений, але залишався виконувати завдання зі своїм підрозділом

Полковник Андрій Ковальчук учасник антитерористичної операції з квітня 2014 року. На посаді командира бригади 80-ї окремої аеромобільної бригади вміло та впевнено керував діями підпорядкованих підрозділів бригади у Луганській та Донецькій областях, організовував службу на блокпостах та опорних пунктах.

Завдяки рішучим діям полковника Ковальчука, чітким та своєчасно відданим бойовим наказам, правильній організації ведення бойових дій та високому патріотизму, підрозділи бригади під його керівництвом звільнили Миколаївку, Слов’янськ, Георгіївку, Лутугіне, Круглик, Новосвітлівку, Хрящувате, Переможне, Щастя, Трьохізбенку.

В ході ведення бойових дій у травні 2014 року під керівництвом офіцера взяли під охорону аеропорт «Луганськ». Андрій Ковальчук особисто спланував правильну побудову оборони та організував ведення розвідки, професійно та вміло керував діями підпорядкованих підрозділів, завдяки чому було не допущено захоплення стратегічно важливого об’єкта противником. Під час штурму летовища бойовиками у серпні того ж року особисто керував його обороною, в ході чого було знищено до 200 одиниць техніки бойовиків та регулярних військ Російської Федерації та до 400 осіб живої сили противника.

За час АТО полковник Ковальчук був двічі поранений, та попри це залишався виконувати завдання з підпорядкованим підрозділом. Протягом двох років під керівництвом офіцера бригада не допустила втрати боєздатності підрозділів.

22
Капітан Валерій Чибінєєв брав участь у визволені Красного Лиману

Капітан Валерій Чибінєєв з перших днів російської агресії став на захист територіальної цілісності та незалежності Батьківщини. У складі 1-го аеромобільно-десантного батальйону брав участь у визволені Красного Лиману Донецької області.

Під час ведення бойових дій в районі селища Бірюкове Луганської області в червні 2014 року підрозділ, очолюваний капітаном Чибінєєвим, знищив диверсійно-розвідувальну групу противника та взяв у полон двох військових терористичних військ.

Поблизу селища Ізварине Луганської області у липні того ж року, разом із своїми побратимами витягнув із підбитого танка трьох військовослужбовців. У січні 2015 року обороняв Донецький аеропорт поблизу злітної смуги летовища.

Під час виконання бойового завдання на спостережному посту поблизу Авдіївки у липні 2016 року в ході успішно проведених операцій групами снайперів під керівництвом капітана була знищена жива сила розрахунків кулеметів та гранатометів та один снайпер, загалом 12 підтверджених цілей.

Наприкінці цього ж місяця отримав поранення в наслідок обстрілу позицій артилерією терористів. Попри це продовжував керувати підрозділом, що дозволило втримати позиції, незважаючи на численні атаки терористів та обстріли території ворожою артилерією.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі почесне звання Героя Президент також присвоїв солдату Ігорю Брановицькому та капітану Сергію Колодію (посмертно).

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у центрі Києва відбувся військовий парад на честь 25-ї річниці Незалежності України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ