Лещенко заявляє, що має інформацію про відкати Тимошенко на рахунки Лазаренка
Як приклад оглядач Foreign Policy навів скандал із реформатором-корупціонером Сергієм Лещенком

Коли українців питають: «Що важливіше – війна проти проросійських найманців або війна проти корупції?»,  вони вірять, що боротьба з корупцією – важливіша. Про це пише оглядач авторитетного американського видання Foreign Policy.

«Найбільше засмучує те, що навіть ті українські активісти, політики та журналісти, яких вважали справжніми реформаторами, виявилися нездатними протистояти спокусі долучитися до систематичного пограбування української економіки», – зазначає він.

Раніше журнал The New Yorker присвятив кілька тисяч слів трьом журналістам, які зараз працюють в українському парламенті – Сергію Лещенку, Світлані Заліщук та Мустафі Найєму. Їх зобразили, як відданих журналістів – нові обличчя, які увійшли до парламенту у складі блоку Порошенка на хвилі вуличних протестів на Майдані, які Найєм допомагав організовувати.

«А тепер придбання Лещенком після обрання житла класу «люкс» привернуло увагу Антикорупційного бюро України – слідчого органу, створеного за наполяганням США. Антикорупційне бюро передало справу Лещенка до спеціальної прокуратури, яка займається боротьбою з корупцією. Лещенко не зміг зазначити джерело доходів, які дозволили йому придбати помешкання. Документів щодо кредиту немає, а ціна придбання нижча за ринкову», – нагадує Foreign Policy.

За даними українських ЗМІ, власник будівлі – Іван Фурсін – партнер мега-олігарха Дмитра Фірташа. Крім того, витрати Лещенка на участь у міжнародних форумах покривав олігарх Віктор Пінчук, який зробив внесок $8,6 млн. у фонд Клінтона, пише оглядач видання.

«І доки скандал із Лещенком залишається гарячою темою для західних ЗМІ та аналітичних організацій Вашингтона, вдома соратники-реформатори Лещенка у парламенті закликають його піти у відставку, доки його ім’я не очистять», – пише американське видання.

«Наступний президент США отримає Україну в облозі з усіх боків: з російськими підрозділами та проросійськими найманцями на її горлі та корупцією, яка роз’їдає її зсередини. І, як показав скандал із Лещенком, не все в Україні так, як здається на перший погляд. Новий президент має навчитися відрізняти справжніх українських реформаторів від тих, хто перетворив боротьбу з корупцією на вигідний бізнес, і відрізняти справжні дії від порожніх слів», – застерігає журналіст.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 6 вересня в ЗМІ з’явилась інформація, що народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко придбав квартиру площею 192 кв. м. у новобудові в середмісті Києва вартістю 7,5 мільйонів гривень.

Сам нардеп виправдовувався тим, що частину грошей для придбання квартири він заощадив, а частину – позичив.

Раніше Лещенка побачили в залі для обслуговування VIP-клієнтів Сбербанку Росії. Згодом він підтвердив наявність у нього кількох банківських рахунків, але відмовився коментувати, чому не зазначив ці дані у своїй декларації про доходи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ