Порошенко
Депутати мають підтримати законопроект на засіданні 15 березня

Петро Порошенко ветував закон, що передбачав запровадження електронних декларацій чиновниками і містив низку суперечливих моментів. Він направив документ до Верховної Ради з пропозиціями, погодженими з Євросоюзом. Про це повідомляється офіційному сайті голови держави.

Президент повідомив, що серед основних змін, які пропонуються, є зобов’язання всіх високопосадовців подати електронні декларації 2016 року. Так само запроваджується кримінальна відповідальність за значні порушення у декларуванні. Порошенко наголосив, що цей документ допоможе Україні продовжити боротьбу з корупцією.

Також глава держави закликав народних депутатів підтримати новий законопроект на засіданні Верховної Ради 15 березня.

Зазначимо, запровадження електронного декларування чиновниками є однією з умов, яку Україна мала виконати для запровадження безвізового режиму з Євросоюзом.

Тим часом у ЄС уже багато разів заявляли, що й нинішня версія закону не відповідає ні міжнародним стандартам, ні вимогам, виконання яких було передумовою візової лібералізації.

Як відомо, цей закон був ухвалений зі скандальними поправками позафракційного депутата Вадима Денисенка. Зокрема, ці правки відкладали запровадження відповідальності за неправдиві відомості у деклараціях до 2017 року. Крім того, декларування витрат було підняте з 20 до 100 мінімумів, також було допущено низку інших порушень.

Вважалося, що ухвалення  закону у такому вигляді може призвести до відтермінування скасування Євросоюзом віз для України.

Читайте: Нардепи ухвалили ще один «безвізовий закон» – про прокуратуру

БЕЗ КОМЕНТАРІВ