Борис Зайчук
Зайчук без попередження МЗС написав заяву про звільнення

Президент Петро Порошенко звільнив посла України в Чехії Бориса Зайчука. Про це йдеться в Указі глави держави від 19 серпня, передає 5 канал.

18 серпня з’явилась інформація, що посол України в Чехії Борис Зайчук без попередження МЗС написав заяву про звільнення.

Раніше чеські ЗМІ повідомили, що український посол у Чехії намагався внести заставу за колишнього радника президента-втікача Віктора Януковича Аліхо Файада, який перебував у чеській в’язниці за звинуваченням у співпраці з терористами.

Файяда заарештували у Празі у квітні 2014 року. Його екстрадиції вимагали США – згідно з їхнім звинуваченням, Файяд разом із двома іншими чоловіками намагалися продати кокаїн та зброю агентам Національного бюро по контролю за незаконним оборотом наркотиків, які працювали під легендою членів колумбійської терористичної організації FARC.

2014 року Борис Зайчук намагався визволити Файяда з в’язниці, пропонуючи грошову заставу. Цитують його лист до тодішнього міністра юстиції Чехії, написаний «через місяць після арешту Файяда». У ньому український дипломат цікавився розміром застави, запевняючи, що той не скоїв жодних злочинів.

Читайте: Президент звільнив очільника Міграційної служби і вкотре пообіцяв безвізовий режим з ЄС

БЕЗ КОМЕНТАРІВ