kersti-kal-yulajd
Керсті Кальюлайд обійматиме посаду глави держави з 10 жовтня

3 жовтня в Естонії пройшли вибори президента країни. Єдиним кандидатом на посаду була представниця країни в Європейській рахунковій комісії Керсті Кальюлайд, пише Інтерфакс-Україна.

За неї проголосував 81 депутат зі 101. Для обрання їй було досить заручитися підтримкою не менше 2/3 складу депутатського корпусу, або отримати не менше 68 голосів «за». 17 депутатів кинули в урни для голосування незаповнені бюлетені.

Представники Консервативної народної партії та кілька депутатів від найбільшої опозиційної партії перед голосуванням висловилися проти кандидатури Калюлайд. Вони пояснили своє рішення голосувати проти тим, що вона є маловідома в Естонії, як і її політичні погляди, а вибори фактично перетворилися на «призначення» президента. На думку опонентів, досі невідомо, хто лобіював її висунення кандидатом у президенти.

Кальюлайд стане першою жінкою, яка стала президентом Естонії. Вона народилася 30 грудня 1969 року в Тарту, 1992-го закінчила Тартуський університет за спеціальністю «біологія», 2001 року захистила магістерську ступінь в області бізнес-адміністрування. Займала низку керівних посад в банківських і ділових структурах, була радником прем’єр-міністра з питань економіки. З 2004 року – представник Естонії в Європейській рахунковій палаті. Безпартійна. У 2001-2004 році була членом партії Isamaa (Вітчизна).

Чинний президент Тоомас Хендрік Ільвес пробув на посаді глави держави два п’ятирічних терміни. Строк його перебування в кріслі глави держави спливає 9 жовтня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ