Порошенко
За час президентства Порошенко поповнив особистий земельний фонд і обзавівся пляжем

За час свого президентства Петро Порошенко поповнив особистий земельний фонд і навіть обзавівся пляжем. Таку інформацію Главком отримав завдяки відкриттю баз даних – кадастрової карти і реєстру прав на нерухомість. Відповідно до них, у володінні чи оренді у Петра Порошенка перебувають 6 земельних ділянок загальною площею понад 5,5 га. З них в самому центрі Києва розташовані наділи площею близько 1,5 га.

Про те, що глава держави має нерухомість в одному з найбільш елітних поселень столиці – так званому Царському селі – ЗМІ вже писали. Проте раніше не були відомі масштаби столичних володінь глави держави. Як з’ясувалося, тут йому належить чотири ділянки загальною площею майже півтора гектара (51 сотка, 63 сотки і ще дві ділянки площею понад 10 соток кожна). Причому, згідно з реєстром прав на нерухомість, власність на засаджений деревами наділ в Олексіївському люнеті (земельні укріплення Київської фортеці XVIII століття) площею 51 сотка Порошенко оформив у вересні 2014 року. Поповнення у своєму земельному банку Президент відобразив у декларації за 2014-й рік (без зазначення місця розташування). Це великий, але не найбільший наділ неподалік від Києво-Печерської Лаври, що перебуває у приватній власності.

Розмір побільше (63 сотки) стикається з іншою ділянкою, яка також перебуває у власності Петра Порошенка. Тут, за адресою Радіальна, 5, два роки тому правоохоронні органи виявили руйнування частини земляного валу Київської фортеці. Розслідування тривало понад півтора роки, але восени 2014-го року провадження закрили. До цієї території примикають ще дві ділянки глави держави, приблизно по 10 соток кожна. Таким чином, загальні володіння Порошенко в центрі столиці перевищують 1,3 гектара.

Абияк потягатися активами з главою держави в «Царському селі» може лише одна людина – заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка Ігор Кононенко. Його 46 соток розташовані через дорогу від «президентського гектара». Депутат отримав право власності на них два роки тому.

Читайте: Деолігархізація «по-порошенківські»: попри глибоку економічну кризу, бізнес Президента процвітає

Столицею земельні володіння Петра Порошенка не обмежуються. Згідно з реєстром прав на нерухомість, в селі Козин під Києвом Президенту належить 3,3 гектара землі. Він оформив право власності на цю ділянку два роки тому. До цього тут розміщувався «Спортивно-оздоровчий комплекс «Літо-2000», у статутному фонді якого перебували 36 млн. гривень Петра Порошенка. Напередодні президентських виборів 2014-го року фірма була ліквідована.

Елітна земля донедавна мала великий недолік – в 30 метрах від ділянки протікає річка Козинка, проте доступ до неї перегороджувала витягнута на сотню метрів уздовж берега смуга землі. Ще кілька місяців тому цією ділянкою розпоряджалася місцева громада. Проблему з доступом до води Президент розв’язав зовсім недавно. Згідно з реєстром прав на нерухоме майно, Порошенко уклав договір оренди берегової лінії площею 0,75 гектара на 49 років (до 2064 роки) 31 серпня 2015 року. Таким чином, глава держави тепер користується ділянкою загальною площею понад 4 гектара з виходом на річку.

Читайте: The Guardian: Порошенко не може «деолігархізувати» Україну, бо сам є представником цього класу

Інформаційний Акцент

  • PIDOR VALCMAN

    ПИДРОШЕН