Надати військову допомогу Україні в разі обрання на пост президента США пообіцяли претенденти на пост президента від Республіканської партії Скотт Уокер і Бен Карсон
Надати військову допомогу Україні в разі обрання на пост президента США пообіцяли претенденти від Республіканської партії Скотт Уокер і Бен Карсон

Надати військову допомогу Україні в разі обрання на пост президента США пообіцяли претенденти на пост президента від Республіканської партії Скотт Вокер і Бен Карсон. Про це повідомляє російське агентство ТАСС.

«Наша національна безпека під загрозою, – заявив Скотт Вокер у четвер під час перших загальнонаціональних теледебатів претендентів на пост президента від Республіканської партії в Клівленді (штат Огайо). – Ми продемонстуємо твердість щодо наших супротивників. Я би направив озброєння в Україну. Я би взаємодіяв з НАТО в питанні розміщення сил на східному кордоні Польщі та балтійських країн і я би встановив систему протиракетної оборони в Польщі та Чехії».

Питання про постачання озброєнь в Україну порушив у ході дебатів і Бен Карсон, який також домагається висунення кандидатом на пост президента. «Ми послабили свої збройні сили до такого рівня, що наші ВМС скоротилися до рівня 1970-х років, ВПС – до рівня 1940 року, – наголосив він. – А тим часом наші вороги стають все більш численними. Наші друзі нам більше не можуть довіряти. Коли Україна була державою, що володіє ядерною зброєю, вони відмовилися від цієї зброї, очікуючи, що ми їх захистимо, а ми навіть не даємо їм наступальних озброєнь. Ми повернулися спиною до Ізраїля, нашого союзника». Карсон пообіцяв, що у разі обрання на пост президента він «передусім зміцнить збройні сили».

У теледебатах брали участь 10 республіканців з найвищим рівнем суспільної підтримки: мільярдер Дональд Трамп, екс-губернатор Флориди Джеб Буш, губернатор Вісконсину Скотт Вокер, сенатори Тед Круз, Ренд Пол і Марко Рубіо, нейрохірург Бен Карсон, екс-губернатор Арканзасу Майк Хакабі, губернатор штату Нью-Джерсі Кріс Крісті і губернатор Огайо Джон Кейсік.

Нагадаємо, 18 червня Сенат Конгресу США схвалив законопроект, згідно з яким Україні має бути надана військова допомога на суму 300 млн доларів. Зокрема, планується надання радарів, протитанкової зброї та інша військова допомога.

19 червня в Адміністрації президента України повідомили, що очікують восени отримати техніку 5 категорій, зокрема, і протитанкові системи Javelin.

Читайте: Білий дім побоюється, що надання летальної зброї Україні спонукає Путіна до ескалації війни

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ