fransua-fijon
ЗМІ називають Фійона другом Путіна

Екс-прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон лідирує за підсумками другого туру праймеріз правоцентристської опозиції з 69,5%, повідомляє france24.

Його суперник, також колишній прем’єр Ален Жуппе, набирає близько 30% голосів. Про це свідчать попередні дані, оприлюднені оргкомітетом виборів після закриття дільниць для голосування.

Жуппе визнав свою поразку і заявив, що підтримає кандидатуру Фійона під час виборів. Імовірно, що в другому турі праймеріз Фійон отримав голоси тих, хто в першому турі підтримав Ніколя Саркозі.

Останні опитування громадської думки свідчили про явну перевагу Франсуа Фійона. За різними оцінками, за нього готові були голосувати близько 61-65% виборців.

В останні дні Ален Жуппе активно критикував свого суперника за його занадто «жорстку» економічну програму і «традиціоналістські» погляди в тому, що стосується абортів і одностатевих шлюбів. Сам Фійон сказав, що не збирається перепрошувати за свої цінності та закликав не зображати його як «реакційне опудало» і «друга екстремістів».

Жуппе засудив і «надмірно зволікальну» позицію Фійона щодо Москви. Крім того, Фійон, якого ЗМІ називають другом Путіна, кілька днів тому заявив, що не підтримує анексію Криму, однак, за його словами, необхідно «сісти з Росією за стіл переговорів, і, до речі, не просячи дозволу в американців».

До слова, згідно з даними соціологічних опитувань, кандидат від «республіканців» має всі шанси вийти в другий тур виборів президента Франції разом із крайнім правим кандидатом Марін Ле Пен.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ