163091
Фахівці FT вважають, що уряд Гройсмана не зможе протистояти тиску олігархів-мільярдерів

Кабінет Міністрів України може очолити нинішній спікер Верховної Ради Володимир Гройсман. Таким є «альтернативний план» української владної верхівки, адже перемовини щодо нового глави уряду зайшли в глухий кут, пише Financial Times.

За даними видання, яке посилається на джерела, ознайомлені з перебігом переговорів, кандидатура Гройсмана розглядається разом з кандидатурою глави Мінфіна Наталією Яресько.

Повідомляється, що пропозицію очолити уряд Яресько отримала від представників президента та прем’єра і вже займалася підбором кадрів у свій майбутній Кабмін та складанням програми його діяльності.

«Яресько високо цінується інвесторами та міжнародними партнерами України, які були б схильні розглядати «уряд технократів» на чолі з нею як найкращою гарантією продовження реформ на шляху боротьби з тотальною корупцією», – пише видання.

«Уряд на чолі з Гройсманом вважається менш вірогідним варіантом для того, щоби протистояти тиску з боку впливових кіл, зкорема, олігархів-мільярдерів, а також з боку президента Порошенка, оскільки Гройсман вважається його близькою та довіреною особою», – зазначає FT.

При цьому, як зазначають джерела видання, Яресько навряд чи погодиться працювати в уряді Гройсмана, що поставить під загрозу підтримку від кредиторів, зокрема, МВФ.

Окрім того не виключається третій сценарій – дострокові вибори. Однак вони навряд чи будуть проведені до осені, оскільки це призведе до півроку «політичної невизначеності» та нівелює зусилля з проведення реформ.

Читайте: Екс-посол США назвав ім’я нового прем’єра України

БЕЗ КОМЕНТАРІВ