«Донбасенерго»
«Донбасенерго» повністю залежить від поставок вугілля із зони АТО або з Росії

Син екс-президента Олександр Янукович і донецький підприємець Ігор Гуменюк вирішили продати компанію «Донбасенерго». Наразі вони шукають покупця на свій актив. Про це пише ЛІГА.net з посиланням на власні джерела.

Інформацію про запланований продаж «Донбасенерго» підтвердив топ-менеджер української енергокомпанії. За його словами, покупця ще не знайшли.

Гуменюк, у свою чергу, відмовився коментувати цю інформацію, посилаючись на конфіденційність.

Варто зазначити, що ще два роки тому «Донбасенерго» була найдорожчою компанією. У 2013 році вона виготовила понад 10 млрд. кВт-год електроенергії: 5,2% в загальному обсязі всієї української генерації. Її річна виручка перевищила 700 млн. доларів. З початком військових дій на сході України показники «Донбасенерго» різко впали

Наразі до складу «Донбасенерго» входять дві теплові електростанції (ТЕС). Причому проблеми є в обох.

Старобешівська ТЕС працює на непідконтрольній території Донецької області та з початку 2015 року недоотримує гроші з України за відпущену електроенергію.

Слов’янська ТЕС протягом 2014-2015 років періодично зупинялася через відсутність палива на складах.

Водночас «Донбасенерго» повністю залежить від поставок вугілля із зони АТО або з Росії. Обидві ТЕС працюють на антрацитових марках вугілля, які видобуваються лише на непідконтрольній території.

«Донбасенерго» – остання енергогенеруюча компанія, яка була приватизована за президентства Віктора Януковича. В середині 2013 року Фонд держмайна продав 60,8% акцій компанії «Енергоінвест Холдинг», створеного колишнім депутатом Верховної Ради від Партії регіонів, підприємцем Ігорем Гуменюком, за 718,92 млн. грн.

34% «Донбасенерго» залишились у власності старшого сина колишнього президента Олександра Януковича, який разом із батьком утік до Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ