Сирія
Кушнер: «З Путіним буде бартер. Він поступиться щодо Асада, ми – щодо України»

76-річний Бернар Кушнер, засновник міжнародної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів», у різні роки посідав пости міністрів охорони здоров’я і закордонних справ Франції. У 2003 році підтримав вторгнення США до Іраку, в 2012-му підписав заклик про вторгнення в Сирію, пише Стефано Монтефорі в матеріалі, опублікованому газетою Corriere della Sera.

Щодо засідання з питань України за участю Олланда, Путіна, Меркель і Порошенка Бернар Кушнер каже: «Це важлива зустріч, яка проходить у момент великої плутанини. На середню перспективу я думаю, що ми, західні країни, прийдемо до якихось поступок росіянам щодо України в обмін на зближення з метою врегулювання сирійської проблеми. «Ви хочете, аби я змінив позицію щодо Сирії? Тоді я змушу вас змінити позицію щодо України», – може сказати Путін. Це уміння вести переговори».

«З політико-дипломатичної точки зору є трикутник: Сирія, Україна, Іран, а в центрі нього перебуває Путін. Без нього нічого не вдієш, це великий шахіст, і на даному етапі він, як здається, прорахував ходи далеко наперед. Мені це не несе задоволення, я думаю, що путінська політика сили – не благо для нас, але вона має місце. У Чечні він вів війну з тероризмом, здійснюючи килимові бомбардування; я сподіваюся, що він не буде використовувати подібні методи у Сирії. Але ми повинні вести переговори. Поки ми слухали тільки розмови, це не були переговори», – каже Кушнер.

На думку колишнього дипломата, Франція пом’якшить свою позицію. Із суперечливих інтересів врешті-решт виникне єдиний фронт проти «Ісламської держави», який об’єднає зусилля Росії, США та Європи. На певний період Башар Асад збереже якусь видимість влади, а потім він буде зміщений: «Імовірно, навзамін ми дамо росіянам трохи більше автономії у східних провінціях України. Український президент Порошенко, як мені здається, готовий піти на поступки, якщо не в федералістській формі, то хоча б по суті проблеми».

«Аби завдати поразки ІДІЛ, ми також потребуємо Ірану та «Хезболли». Ми повинні зважитися на те, аби озброїти курдів, це єдині наші війська на суші. Америка цього до останнього часу не робила, побоюючись реакції з боку Туреччини, яка лишається країною НАТО, але поводиться погано: бомбить курдів і нічого не робить проти ІДІЛ», – підкреслює Бернар Кушнер.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 1 жовтня представник сирійської цивільної оборони заявив, що Росія завдала на другий день авіаудари у північно-західній Сирії. Добровольці сирійської цивільної оборони повідомили, що в загальній складності в середу загинули від ударів в Хомсі і Хамі близько 40 осіб, зокрема, вісім дітей.

Нагадаємо, Росія завдала свого першого авіаудару в Сирії – неподалік від міста Хомс. Раніше цього ж дня Рада федерації РФ дала згоду президенту Росії на використання збройних сил РФ в Сирії. Глава адміністрації президента РФ заявив, що Росія в Сирії використовуватиме ВПС на прохання президента Сирії Башара Асада проти «Ісламської держави». Минулого разу російські сенатори ухвалили схоже рішення у березні 2014 року, після чого Росія анексувала Крим.

Читайте: Від Вашинґтона до Берліна лише Путін готовий забруднити руки у війні, – Der Spiegel

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ