вода
У Криму виникли проблеми з водою

В окупованому Криму оголосили режим воєнного часу. Про це заявив «глава» півострова Сєрґєй Аксьонов. Також він зажадав примусово передати адміністрації Судака свердловини, що належать п’яти місцевим підприємствам. Аксьонов зазначив, що це рішення ухвалено у режимі НС, щоби забезпечити населення питною водою, передає Flash Crimea.

«Щодо тих, хто перешкоджає. За режимом воєнного часу порушуємо кримінальні справи із завдання шкоди «республіці» Крим, одразу же вводити тимчасову адміністрацію та свердловини все одно передавати (муніципалітетам). Якщо рішення штабу з НС не буде виконано, прошу органи внутрішніх справ виставити охорону біля цих свердловин і проводити примусову передачу (свердловин)», – наголосив Аксьонов. «Совість треба врешті-решт мати! Судак сидить без води, а у місцевих буржуїв повне забезпечення. Так бути не повинно!», – додав він.

Варто зазначити, що Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді. Після анексії Криму Росією в березні 2014 року постачання води на півострів припинили.

Нагадаємо, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонській області. Як повідомляв Інформаційний Акцент, 2 грудня господар Кремля приїхав до окупованого РФ Криму і брав участь у запуску першої черги «енергомоста» з Кубані на півострів. Втім, спроба провалилася. Як повідомило обізнане джерело, спроби запустити енергоміст робилися неодноразово, але з технічних причин закінчувалися невдачами.

6 грудня після зустрічі з президентом активісти блокади анексованого Росією Криму дозволили розпочати експлуатацію відновленої лінії електропередачі 220 кВ «Каховська-Титан». Мустафа Джемілєв заявив, що півострів може розраховувати не більше, ніж на 200-250 МВт, тоді як загальна потреба Криму в електроенергії становить 1050-1100 МВт. 7 грудня ДП НЕК «Укренерго» завершило роботи на ЛЕП «Каховська-Титан» і заявило, що очікує рішення про її ввімкнення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ