111
Савченко прославився на всю країну завдяки своїй безграмотності

Українські голови облдержадміністрацій виявилися багатшими за членів Кабміну. Якщо рахувати у національній валюті, вони задекларували на всіх близько 800 мільйонів гривень (31 млн. доларів за курсом НБУ на 06.11.2016).  Про це пише Главком з посиланням на дані електронних декларацій.

За даними видання, два десятки міністрів на чолі з прем’єром Гройсманом мали в 2015 році близько 13,1 млн. доларів, тобто в 2,3 разу менше, ніж голови ОДА.

Найбагатшим очільником області виявився скандально відомий новий глава Миколаївської ОДА та представник Блоку Петра Порошенка Олексій Савченко, який нещодавно прославився на всю країну завдяки своїй безграмотності. Черговий український «проффесор» задекларував 611,2 млн. у гривневому еквіваленті. Більшу частину цих грошей – майже півмільярда – Савченко зберігає в банках. Решта – готівка. Савченко – єдиний губернатор, чиї офіційно визнані накопичення перевалили за 100 мільйонів гривень. Всі решта керівників областей ідуть з помітним відставанням.

На другому місці за заощадженнями – близький до політичного угруповання Бориса Ложкіна голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. Його статок – 31 млн. гривень. У голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча, який посів третє місце, близько 26 млн. гривень – в 23,5 разу менше, ніж у Савченка.

А ось у Олександра Фіщука з Чернівецької ОДА – ні рахунків в банках, ні готівки. Якщо вірити його декларації, чиновник живе на одну зарплату.

Є серед глав областей і чиновники-лендлорди. Голова Житомирської адміністрації Ігор Гундич, призначений зовсім нещодавно, задекларував майже 163 гектари. Чимало землі й у його хмельницького колеги Олександра Корнійчука – майже 121 га. При цьому в останнього в декларації зазначено досить багато нерухомості – голова ОДА вказав 23,6 тис. квадратних метрів. З них близько 900 «квадратів» – житло.  Решта – нежитлові приміщення.

За доходами хмельницький обласний керманич Корнійчук входить до топ-10 найбагатших очільників ОДА України: станом на 2015 рік він накопичив 15 млн. грн. Однак значні заощадження, гектари землі та тисячі квадратних метрів нерухомості не завадили керівнику Хмельниччини оформити соціальну допомогу: у 2015 році Корнійчук отримав від держави 57 тис. грн. допомоги з безробіття.

Трійку «земельних» магнатів у губернаторській команді президента Порошенка замикає палкий прихильник кінного театру і російського козацтва, глава Луганської ОДА Юрій Гарбуз. У його декларації зазначені 64,8 га. Причому практично все це земля – близько 62 га – знаходиться в Росії.

Загальна площа землі, зазначеної в деклараціях голів обласних адміністрацій, – 373,4 гектара. Це приблизно 523 футбольних поля.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ