Протест
Протест

Ухвалення українським парламентом у першому читанні проекту Трудового кодексу України (№ 1658) – це чергова спроба олігархічних партій здійснити остаточний демонтаж соціальної держави в Україні. Українці мають розпочати масові акції протесту проти цього рабовласницького документа, бо у разі ухвалення Трудового кодексу без урахування необхідних поправок – вказаний акт стане оголошенням війни всім трудящим українцям. Про це йдеться у заяві Всеукраїнської професійної спілки «Свобода Праці» оприлюдненій у зв’язку з ухвалення Верховною Радою України у першому читанні проекту Трудового кодексу України.

У профспілці констатували, що автори проекту документа належать до «Блоку Петра Порошенка» (п. Гройсман), «Народного фронту» (п. Денісова) та «Опозиційного блоку» (п. Папієв). Таким чином, підкреслено у заяві, слуги олігархії як «проєвропейського», так і «промосковського» спрямування, у змові, з однаковою жадібністю зазіхають на трудові права українців.

«Відверто брехливими є заяви, що даний проект ухвалюють на виконання міжнародних угод України, оскільки норми цих угод мають вищу юридичну силу, ніж чинний Кодекс законів про працю України, який було приведено у відповідність до цих норм. Насправді ж здійснюється спроба узаконити те рабське, безправне становище, у якому нині перебуває більшість найманих працівників в Україні», – йдеться у заяві.

У профспілці наводять приклад ігнорування прав працівників: вказаний проект надає можливість звільняти працівників без будь-яких обмежень із надуманих причин (стаття 86) або і без таких (пункт 5 частини 1 статті 80); розширюється сфера застосування повної матеріальної відповідальності працівника без обмеження строком позовної давності (частина 5 стаття 371); запроваджується презумпція вини працівника щодо дисциплінарної та матеріальної відповідальності (частина 2 статті 361) – тобто не роботодавець повинен буде доводити порушення з боку працівника, а працівник, що він ні в чому не винен.

«Довершенням перетворення українців на річ, задіяну в процесі створення прибутку для олігархії, є запровадження «режиму ненормованого робочого дня» (стаття 153), що дасть можливість законно вимагати від працівника працювати більш як 40 годин на тиждень без додаткової оплати, що є формою примусової праці. На тлі цієї вершини рабовласницької законодавчої думки губляться норми проекту, за якими роботодавцю надається можливість без згоди працівників вести за ними відеоспостереження (стаття 30), а також непоширення норм трудового законодавства на підприємства, що розташовані в зоні проведення «АТО» (пункт 7 Прикінцевих і перехідних положень)», – перерахували «прогресивні» ініціативи у профспілці.

У «Свободі праці» переконані, що вказані дії, окрім бажання збільшити норму прибутку підприємств за рахунок нещадної експлуатації трудящих українців, покликані також поширити зневіру і незадоволення українського робітництва самим фактом існування української держави, на яку промисловий робітник небезпідставно буде покладати відповідальність за стрімке погіршення свого матеріального становища.

«Вважаємо неприпустимим ухвалення Трудового кодексу як з точки зору захисту трудящих українців, так і з точки зору утвердження та захисту Української держави. Вимагаємо від уряду і парламенту негайного зняття даного проекту з розгляду. Звертаємося до всіх трудящих українців із закликом до проведення масових акцій протесту проти рабовласницького Трудового кодексу. Зі свого боку, зобов’язуємося розробити та запропонувати народним депутатам, що не представляють інтересів олігархії, поправки до другого читання. У разі ухвалення антиукраїнського Трудового кодексу без урахування необхідних поправок вказаний акт будемо вважати оголошенням війни всім трудящим українцям та залишаємо за собою право діяти відповідно», – йдеться у заяві.

Інформаційний Акцент

 • Jovzi

  Люди ви збнраетесь довго терпіти ,чи шо!?
  Їх Тварюк треба не в мусорні баки , а їх треба відсрілювати гадів!
  Бо порядку нема в забирати все майно все

 • Федір

  Крім цього в Україні потрібно вводити проевропейські зарплати та пенсії, інакше нічого не буде хорошого. Взагалі загнали людей в тупік. Хіба за ці зарплати більшість людей найманої праці зможе купити квартиру за десять навіть років, побудувати сім’ю , народити та виростити дитину, купити авто? Ні і ще раз ні! І пенсії хер зростуть. А ціни державі потрібно стримувати, щоб все в Україні відповідало зарплаті та пенсіям. Інакше так і буде більшість людей жебракувати та жевріти. Оце б владу посадити на ці мінімальні зарплати та пенсії і хай на них живуть, тоді подивимось який вони Трудовий кодекс запропонують!

 • Василь

  Майдан не за горами!!!!!!!!!!1

 • Федір

  Проект Трудового кодексу, якщо він буде ухвалений в редакції першого читання, разом з комунальними платежами – є геноцид проти українського народу! Тільки відсторонення від влади олігархів на чолі з П.Порошенко та приведення до влади дійсно проевропейських сил та демократичної влади призведе до процвітання України та достойного життя українців!

 • Василь

  Эти недобитые профспилкы только на себя работают. Они уже отжили свое социалистическое прошлое, когда все их конференции заканчивались бухаловом и развратом, а они спекулировали путевками в санатории и базы отдыха. По большему счету этот совковый КЗоТ защищал только пролетариев (а их и тогда и сейчас не фиг защищать, они – типа гегемнон, им всегда хорошо платили, и нифига не могли с ними сделать). Как громко сказано: “Остаточно здийсныты демонтаж социальнои державы”. А где эта соцдержава? Все уже лет 25-ть назад демонтировано, частники уже давно ни больничные ни отпускные ни премии не платят, а кроме того – выкинут тебя, в два счета (тоже самое -на госслужбе, завалят тебя на аттестации, вышвырнут). А с другой стороны, этот КЗоТ не дает возможности уволить непрофессионала, сачкиста, лентяя, больного и торчка. И работают эти сифилитики, педофилы, шизофреники и туберкулезники в образовательных заведениях, и на других работах, их увольняют, а они сразу в суд на тебя… Время уже не то…

  • Федір

   Проект Трудового кодексу, якщо він буде ухвалений в редакції першого читання, разом з комунальними платежами – є геноцид проти українського народу! Тільки відсторонення від влади олігархів на чолі з П.Порошенко та приведення до влади дійсно проевропейських сил та демократичної влади призведе до процвітання України та достойного життя українців!