Коломойський
Санаторний комплекс «Форос» Федерація профспілок Республіки Татарстан купила за 1,4 млрд. рублів

Федерація профспілок Республіки Татарстан купила відомий санаторний комплекс «Форос», який раніше належав українському олігарху Ігорю Коломойському. Оборудку прокрутили, щоби спонсори цієї покупки уникли потрапляння до списку санкцій США та Євросоюзу.

Про це пише РБК з посиланням на джерело в виконкомі Федерації профспілок Росії та співрозмовника, близького до уряду Татарстану.

Санаторний комплекс «Форос» республіканські профспілки купили 3 лютого 2016 року. Федерація стала переможцем відкритого аукціону з продажу санаторію. Ціна становила трохи більше 1,4 млрд. руб.

Звідки у громадської організації 1,4 млрд. руб. на купівлю санаторного комплексу, в Федерації профспілок Татарстану говорити відмовилися.

Голова ФНПР Михайло Шмаков пояснив, що профспілки виступили як оператори при покупці «Фороса», отримавши кошти від великих регіональних компаній.

«Які там компанії є – «КамАЗ», «Татнафта», нафтохімічні виробництва тощо», – перерахував лідер ФНПР.

Шмаков не приховує свого задоволення угодою, називаючи її «геніальною».

Варто зазначити, що у «КамАЗі» свою причетність до покупки «Фороса» не підтвердили. У «Татнафті» і «Таїфі» на запити журналістів не відповіли.

Як відомо, економічні санкції були запроваджені щодо окремих російських та українських громадян, які, на думку влади ЄС і США, були причетні до дестабілізації ситуації в Україні.

Західні країни вносять в свої стоп-листи або заморожують активи лише конкретних чиновників чи бізнесменів, а також їхні компанії. Але не громадські організації, які створені кількома сотнями тисяч членів профспілок.

Нагадаємо, окупаційна російська «Держрада» Криму у вересні 2014 року ухвалила рішення про «націоналізацію» майна українського бізнесмена Ігоря Коломойського, яке є на території анексованого Росією Криму.

Коломойський тоді заявляв, що має намір домагатися від Росії компенсації в розмірі 2 млрд. доларів США за «націоналізацію» його кримського майна. У список «націоналізованого» майна увійшли понад 100 різних об’єктів, зокрема, ялтинський санаторій «Форос».

Довідка: «Форос» – найвідоміший курорт «Криму». Тут за радянських часів була розташована держдача «Зоря» першого президента СРСР Михайла Горбачова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ