хресна хода
27 липня хресна хода дістанеться Києва

Хресний хід Московського патріархату не пустили в Житомир. Близько півсотні громадських активістів, учасників АТО, представників «Правого сектора» 18 липня протягом півгодини перекривали відрізок траси Житомир – Чернівці. Про це повідомляє Укрінформ.

Зрештою, маршрут колони змінили – до Спасо-Преображенського кафедрального собору кількасот учасників пішли обхідним шляхом, зокрема через міське кладовище.

«Нашою метою було не допустити проходження ходи центральними вулицями Житомира, зокрема вулицею Чуднівською та проспектом Миру, де дислокується 95-та Житомирська окрема аеромобільна бригада. Військовослужбовці цього підрозділу загинули у війні на сході України. З учасниками ходу нам вдалося дійти згоди, аби маршрут їхнього руху було змінено», – пояснив один із організаторів пікету Олег Черняхович.

Зазначимо, напередодні зустрічі колони хресного ходу Московського патріархату представники дев’яти громадських організацій і політичних сил Житомира подали до міської ради заявку на проведення пікету. У ній зокрема йдеться про те, що «прохід колони повз військові частини, на території яких прощалися із загиблими від рук агресорів, яких благословили священики УПЦ МП, є знущанням над пам’яттю українських героїв».

Правопорядок під час пікету та зустрічі колони забезпечували кілька десятків працівників патрульної поліції.

Як відомо, на кордоні Житомирської та Хмельницької областей 15 липня кількасот вірян зустріли хресну ходу Української православної церкви Московського патріахату з Почаївською іконою Божої Матері. Протягом дня у Романівському районі кількість учасників акції сягнула півтори тисячі.

Відвідавши Житомир, прочани вирушать ще до чотирьох населених пунктів області. 27 липня вони мають намір зустрітися з другою колоною паломників на Володимирській гірці у Києві.

Всеукраїнський хресний хід, організований УПЦ МП, стартував 9 липня з Почаївської лаври в Тернопільській області. Під час подорожі учасники ходи відвідають святині Кременця, Шепетівки, Житомира та інших місць.

3 липня стартував хресний хід зі Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині. 27 липня учасники ходи прибудуть до Києва, де зустрінуться з учасниками Хресного ходу з Почаївської лаври. Хода завершиться перед святкуванням Дня хрещення Київської Русі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ