Поліція виявила гранати на маршруті слідування хресного ходу УПЦ МП

Хресний хід УПЦ Московського патріархату не зможе пройти вулицями Києва. Через загрозу провокацій та терористичних атак МВС заблокувало її проходження. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці Facebook.

«Силами Нацполіціі та Нацгвардії МВС заблокувало прохід (…) вулицями Києва. Безпека громадян вища за релігійні ритуали», – написав він.

Міністр пояснив, що в поточній ситуації він, як міністр внутрішніх справ, не керується категоріями релігійних ритуалів, а керується «категоріями пріоритету громадської безпеки».

Як стало відомо раніше, фахівці-кінологи Національної поліції за допомогою службових собак на узбіччі доріг, якими йде хресна хода в Києво-Святошинському районі, виявили два муляжі вибухових пристроїв і дві закладки бойових гранат з димовими шашками.

За словами радника глави МВС Антона Геращенка, закладки бойових гранат типу Ф-1 були виявлені в 3-5 метрах від узбіччя і в разі вибуху становили б реальну загрозу для учасників хресного ходу.

На місці виявлення вибухових пристроїв працюють вибухотехніки з використанням робота-сапера.

З метою запобігання можливому терористичному акту представникам Московського патріархату запропоновано пересадити учасників хресного ходу на автобуси і пройти до місця відправлення культу безпечним маршрутом.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 липня активісти не пустили учасників хресного ходу УПЦ Московського патріархату в Бориспіль.

Коли учасники ходу проходили громадський блокпост перед Борисполем, активісти кидали у них яйцями та пляшками. Проте учасників ходу з обох боків оточили правоохоронці, щоби не допустити сутичок.

Як відомо, Всеукраїнський хресний хід, організований УПЦ МП, стартував 9 липня з Почаївської лаври в Тернопільській області.

3 липня стартував хресний хід зі Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині. 27 липня учасники ходи прибудуть до Києва, де перед святкуванням Дня хрещення Київської Русі планують зустрітися з учасниками хресного ходу з Почаївської лаври.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ