igor-dodon
Свій перший візит новоспечений глава держави планує здійснити в Москву

Лідер Партії соціалістів Ігор Додон, який виступає за зближення з Росією, здобув перемогу на президентських виборах у Молдові. Після підрахунку 99,04% бюлетенів він отримав 53,21% голосів, а його опонент Майя Санду – 46,79%, повідомляє російський Інтерфакс.

Решта бюлетенів на результат президентських перегонів вплинути вже не можуть.

Додон заявив про свою перемогу на виборах на спеціально скликаній прес-конференції. Він висловив подяку всім, хто довірив йому «голос і майбутнє країни»: «Я усвідомлюю всю повноту відповідальності. Я розумію, що буде непросто. Я буду президентом усіх – лівих і правих, тих, хто хоче в Євросоюз, і тих, хто хоче бути поруч з Росією».

Він розповів, що має намір перший візит здійснити в Москву, щоб «ініціювати розробку та підписання угоди про стратегічне партнерство з РФ».

Майя Санду, глава Партії дії та солідарності, що стала єдиним кандидатом від проєвропейських партій, зажадала відставки керівництва ЦВК і Міністерства закордонних справ.

«Вибори ще не закінчилися, але вони вже сфальшовані. Це зробили свідомо, позаяк за кордоном відкрили недостатньо виборчих дільниць, а також завезли недостатньо бюлетенів для голосування», – заявила Санду.

Варто зазначити, що нинішні президентські вибори – перші за 20 років прямі вибори глави держави. З 2000 року президента республіки обирали голосуванням депутатів у парламенті, проте в березні 2016 року Конституційний суд скасував цей порядок.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ