Юрій Сиротюк, автор терміну Революція гідності
Юрій Сиротюк, автор терміну Революція гідності

Сьогодні, 23 жовтня, Печерський райсуд Києва розглядатиме клопотання прокуратури про продовження терміну тримання під вартою заступника голови партії «Свобода», автора терміну «Революція Гідності» Юрія Сиротюка. Патріоту закидають організацію та участь у сутичках біля парламенту 31 серпня цього року.

Сиротюк уже близько 2 місяців перебуває в ізоляторі тимчасового тримання у Києві, хоча згідно із законодавством, підозрюваних можна утримувати в ІТТ до 10 діб, після чого їх має бути переведено у СІЗО.

Як повідомляє прес-служба «Свободи», засідання у справі Сиротюка має розпочатися о 16:00 у Печерському суді Києва (вул. Хрещатик, 42а). Також нині має відбутися засідання у справі заступника голови Хмельницької обласної «Свободи» Віктора Бурлика.

Додамо, що учора увечері Печерський суд розглянув аналогічні клопотання прокуратури щодо кандидата у депутати до Кіровоградської облради від «Свобода» Максима Деската і активіста з Кам’янця-Подільського Ігоря Сосни. Обох залишили за ґратами до 17 та 20 грудня відповідно.

З цього приводу заступник Тягнибока Андрій Мохник зазначив: «Рішення судів несправедливі, бо причин тримати хлопців за ґратами узагалі немає. Перед ухваленням вироку прокурор наполягав, що хлопцям не можна змінювати запобіжний захід на непов’язаний із триманням під вартою, бо вони є прихильниками «Свободи» і, за хворобливою фантазією обвинувачення, буцімто можуть переховуватися й чинити якийсь тиск на слідство. Це фарс і продовження виконання політичного замовлення!».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 вересня Печерський районний суд міста Києва арештував заступника голови партії «Свобода» Юрія Сиротюка на 2 місяці. Сам Сиротюк заявив буквально таке: «Мене попередили, що я буду сидіти, я це знав…». Згодом у його помешканні провели обшук, який у партії «Свобода» порівняли із сталінськими методами роботи. У зв’язку із масовими обшуками та затриманнями активістів «Свободи» – лідер партії Олег Тягнибок заявив, що влада намагається паралізувати діяльність політсили. У свою чергу жінки політично переслідуваних захисників Конституції заявили про створення «Асоціації дружин та матерів політв’язнів».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ