Сєрґєй Пугачов
Сєрґєй Пугачов

Влада Швейцарії заморозила активи, які належать російському банкірові Сєрґєю Пугачову, раніше наближеному до президента Росії Владіміра Путіна. Про це повідомила женевська прокуратура, передає Associated Press.

«Прес-секретар женевської прокуратури відмовився уточнити обсяг заморожених активів, однак зазначив, що цей крок був зроблений після отримання з Росії запиту на правову допомогу у розслідуванні справи, фігурантом якої є Сєрґєй Пугачов», – йдеться у повідомленні.

За інформацією швейцарських ЗМІ, Росія зробила запит у 2013 році, а відповідні документи були передані в 2014 році.

Відомо також, що у 2014 році Інтерпол вніс Пугачова, екс-помічника Путіна, до списку найбільш розшукуваних осіб. Він оголошений у розшук російською владою за звинуваченням у незаконному привласненні або розтраті.

В офісі паризького адвоката Пугачова відмовилися коментувати інформацію.

Варто зазначити, що протягом багатьох років Пугачов був близьким другом Путіна. Вони знайомі з середини 1990-х років, коли Путін працював у мерії Санкт-Петербурга. Пугачов був одним із керівників передвиборного штабу нинішнього російського президента. Упродовж десяти років – з 2001 по 2011 рік – він представляв республіку Туву в Раді Федерації (верхня палата російського парламенту, – ред.) і три роки – з 2000-го до 2003-го – був віце-президентом Російського союзу промисловців і підприємців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ