Прокуратура Женеви заморозила активи екс-банкіра Кремля

Сєрґєй Пугачов
Сєрґєй Пугачов

Влада Швейцарії заморозила активи, які належать російському банкірові Сєрґєю Пугачову, раніше наближеному до президента Росії Владіміра Путіна. Про це повідомила женевська прокуратура, передає Associated Press.

«Прес-секретар женевської прокуратури відмовився уточнити обсяг заморожених активів, однак зазначив, що цей крок був зроблений після отримання з Росії запиту на правову допомогу у розслідуванні справи, фігурантом якої є Сєрґєй Пугачов», – йдеться у повідомленні.

За інформацією швейцарських ЗМІ, Росія зробила запит у 2013 році, а відповідні документи були передані в 2014 році.

Відомо також, що у 2014 році Інтерпол вніс Пугачова, екс-помічника Путіна, до списку найбільш розшукуваних осіб. Він оголошений у розшук російською владою за звинуваченням у незаконному привласненні або розтраті.

В офісі паризького адвоката Пугачова відмовилися коментувати інформацію.

Варто зазначити, що протягом багатьох років Пугачов був близьким другом Путіна. Вони знайомі з середини 1990-х років, коли Путін працював у мерії Санкт-Петербурга. Пугачов був одним із керівників передвиборного штабу нинішнього російського президента. Упродовж десяти років – з 2001 по 2011 рік – він представляв республіку Туву в Раді Федерації (верхня палата російського парламенту, – ред.) і три роки – з 2000-го до 2003-го – був віце-президентом Російського союзу промисловців і підприємців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ