Авакова і Саакашвілі
Аваков і Саакашвілі прокоментували висловлювання Путіна щодо їхнього конфлікту

Господар Кремля не зміг оминути увагою скандал між очільником українського МВС Арсеном Аваковим та головою Одещини Міхеїлом Саакашвілі. Президент Росії Владімір Путін на прес-конференції 17 грудня традиційно критикував екс-президента Грузії, а нині громадянина України й голову Одеської ОДА. Мовляв, дії Саакашвілі призвели до територіального розвалу Грузії, а залучення до роботи в органах української влади колишніх чиновників із команди Саакашвілі назвав «плювком в обличчя українському народу», пише Newsru.com.

Говорячи про російсько-грузинську війну 2008 року і, за словами Путіна, деградацію відносин між РФ і Грузією, він заявив: «Не ми є причиною загострень ситуації. Не потрібно було ухвалювати колишньому керівництву Грузії і тодішньому президентові Саакашвілі такі авантюрні рішення, які призвели до територіального розвалу Грузії. Це їх вина, це вина історична, і вона на їхніх плечах цілком і повністю».

Сам же Саакашвілі вважає, що згадка його персони Путіним під час щорічної прес-конференції пов’язана з його діяльністю на посаді голови Одеської ОДА. «А паралельно з українськими подіями сьогодні в Москві Путін, як завжди, мене згадував. Ну, не може Владімір Владімірович про мене забути, йому дуже не подобається моя робота в Україні, і я його розумію. Якщо ми зламаємо хребет корупції в Україні і дійсно проведемо глибокі реформи, вся його імперія брехні розпадеться як картковий будиночок», – написав Саакашвілі в своїй сторінці в Facebook.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає, що в компетенцію Президента РФ не входить оцінювання діяльності та надання консультацій щодо екс-президента Грузії, голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі та його діяльності в Україні. «Путін віщає і роздає оцінки. При всій моїй критичності до Саакашвілі, вже точно не Путіну вирішувати за Україну і давати поради щодо нього», – написав він у Facebook  17 грудня і додав, що українці не мають потреби у такого роду порадах.

Читайте: Опубліковано скандальне відео перепалки Авакова та Саакашвілі (відео)

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 14 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що під час суперечки на Національній раді реформ облив водою главу Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Причиною інциденту стало питання щодо приватизації Одеського припортового заводу. У свою чергу глава Одещини зажадав, аби Адміністрація Президента України оприлюднила відеозапис суперечки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ