ядерний конфлікт
США можуть посилити санкції проти Північної Кореї через ядерну загрозу

Держсекретар США Джон Керрі на прес-конференції в Сеулі в понеділок, 18 травня, заявив, що Вашинґтон обговорює введення нових санкцій проти Північної Кореї у відповідь на відмову від обмеження ядерної програми. Подальші можливі кроки щодо КНДР будуть обговорюватися на зустрічі представників США та Китаю у Вашинґтоні, яка пройде в червні, передає NEWSru.com.

За словами держсекретаря, КНДР явно продемонструвала небажання проявити раціональність і сісти за стіл переговорів щодо ядерної програми, незважаючи на всі запропоновані можливості поліпшити відносини з боку США. «При всій повазі до політики посилення санкцій ми (США і Китай) обговорюємо зараз це питання, – заявив Керрі. – Очевидно, у Китаю є потужні важелі впливу на ситуацію. У червні у Вашингтоні відбудеться діалог між Китаєм і США з питань безпеки та економіки, і у нас буде можливість обговорити подальші кроки».

На початку травня влада КНДР успішно провела випробувальний пуск з підводного човна нової балістичної ракети. Як повідомлялося, ракету розробили з ініціативи північнокорейського лідера і верховного головнокомандувача Корейської народної армії (КНА) Кім Чен Ина, який спостерігав за пробним запуском.

У 2005 році КНДР оголосила себе ядерною державою. У період з 2006 по 2013 Пхеньян провів кілька підземних ядерних випробувань, які зазнали критики з боку міжнародного співтовариства. У підсумку Рада Безпеки ООН ухвалила низку резолюцій, що вимагають від Північної Кореї припинити роботи в ядерній сфері.

На початку року США запровадили нові санкції проти КНДР після хакерської атаки на компанію Sony Pictures. Вони стосуються трьох організацій, а також 10 північнокорейських чиновників, зокрема, осіб, котрі працюють в Ірані, Сирії, Китаї, Росії та Намібії. Влада КНДР тоді ж назвала намір США ввести нові санкції проявом «запеклої ворожості».

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ