ГПУ притягне до відповідальності керівництво «Укрнафти»
ГПУ притягне до відповідальності керівництво «Укрнафти»

Нафтогазовидобувна компанія «Укрнафта» відмовилася платити до держбюджету 3,347 мільярда гривень рентних платежів за що Генеральна прокуратура розпочала кримінальне провадження. Про це стало відомо з визначення Зарічного суду міста Суми, пише Європейська правда.

Цим рішенням суд відхилив скаргу «Укрнафти» в особі Качанівського газопереробного заводу на прокуратуру, яка не повертає йому вилучене майно (зразки вуглеводнів). Як стало відомо із судових матеріалів, вилучення було проведено в рамках кримінального провадження стосовно службових осіб НГВУ «Охтирканафтогаз» ВАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укрнафта» (за ч. 2 ст. 364 КК України). Провадження було відкрито 11 серпня.

За підозрою слідчих, топ-менеджмент «Укрнафти» в 2015 році навмисне не платив до держбюджету рентні платежі на загальну суму 3,347 млрд. гривень з метою одержання неправомірної вигоди для компанії. Також скарбниця недорахувалася 12,8 млн. гривень у вигляді податку на прибуток. Наголошується, що предметом досудового розслідування також стала підробка документів, незаконне оприбуткування скрапленого газу під виглядом суміші вуглеводневих газів, ухилення від сплати акцизного збору.

Нагадаємо, «Укрнафта» відмовляється платити дивіденди державі.

«Укрнафта» на 50%+1 акцію належить державі, а приблизно на 42% – олігарху Ігорю Коломойському.

Читайте: «Укрнафта» працюватиме лише на зарплату свого заморського очільника?..

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ