Суд над Віталієм Применком
Суд над Віталієм Применком

У Слов’янському міськрайонному суді відбулось засідання по справі політв’язня режиму Януковича Віталія Применка, яку нині відновили з ініціативи прокуратури. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Донецької обласної організації ВО «Свобода».

Ще 2011 року одного із засновників ВО «Тризуб» Віталія Применка намагались засудити за сфабрикованою справою. Українського націоналіста звинувачували в організації вибуху 26 вересня 2011 року біля офісу ПП «Реактив». Після Революції гідності постановою Верховної Ради України «Про звільнення політв’язнів» від 27 лютого 2014 року Віталія Применка звільнили з-під варти як політичного в’язня часів Януковича.

Нині справу розглядають за апеляційною скаргою Слов’янської міжрайонної прокуратури. Прокурор вважає постанову Верховної Ради незаконною та такою, яку слід змінити. Це рішення було ухвалено 10 червня 2014 року колегією з трьох судів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Донецької области. Дата ухвали привертає увагу, адже у цей час місто Донецьк вже перебувало під контролем російських загарбників.

«Відсутність люстрації у силових структурах породила реванш каральних органів. Справи часів Януковича проти націоналістів, зокрема й учасників російсько-української війни, навмисно дістають з архівів», – зазначив представник «Свободи» Сергій Лілеєв, який брав участь у протесті біля суду.

У зв’язку з відсутністю на засіданні постраждалих сторін та свідків суд перенесли на 28 березня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ