CpiQzMhWAAAShvl
Полісмени затягли «скелелаза» всередину будівлі через вікно на 21-му поверсі

Незвичайна подія зчинила переполох серед жителів Нью-Йорка. Невідомий чоловік спробував видертися на 68-поверховий хмарочос Trump Tower, розташований на перетині П’ятої авеню і 56-ї вулиці в центрі Мангеттена, що належить мільярдерові і кандидату в президенти США від Республіканської партії Дональду Трампу. Про це пише The New York Times.

У вежі розташований виборчий штаб Трампа. Сам мільярдер також живе в цьому будинку, проте на момент інциденту його не було в Нью-Йорку.

10 серпня в другій половині дня 20-річний Стівен Рогата спочатку піднявся на 5-й поверх будівлі, потім виліз у вікно і став підніматися по зовнішній стіні, використовуючи спеціальне пристосування з мотузок і присосок.

Його сходження привернуло увагу багатьох людей. Кілька новинних каналів вели пряму трансляцію того, що відбувається в соцмережах і мобільному додатку Periscop.

На місце події викликали поліцію. Правоохоронці спочатку спробували вмовити екстремала спуститися вниз, але безуспішно. Тоді вони відкрили вікно на 21-му поверсі й затягли «скелелаза» всередину будівлі. Вся операція зайняла понад три години. Протягом цього часу автомобільний рух на П’ятій авеню призупинили.

Підкорювач хмарочоса приїхав в Нью-Йорк зі штату Вірджинія. Перед сходженням він виклав відеоролик на YouTube, в якому пояснив мотиви свого вчинку. У відеозапису, названому «Послання Трампу (Чому я заліз на вашу вежу)», Рогата заявив, що хотів домогтися особистої зустрічі з мільйонером, щоби передати йому «важливе повідомлення». Крім того, автор ролика закликав американських виборців голосувати на виборах за Трампа.

Поліція вважає, що молода людина не бажала завдавати нікому шкоди. Проте його відвезли з хмарочоса до шпиталю для проведення психологічної експертизи. Потім на «скелелаза» чекає арешт. Які саме звинувачення йому висунуть, поки незрозуміло.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ