еміграція
Багатотисячна акція противників ісламської еміграції

У німецькому місті Дрезден 12 жовтня 2015 року відбулася багатотисячна акція противників ісламської еміграції під егідою громадського руху «PEGIDA» («Патріоти Європи проти ісламізації Заходу»), появу якого деякі ЗМІ пов’язують із діяльністю російської ФСБ. Офіційна влада відмовилася назвати кількість учасників акції. За оцінками журналістів, які працювали на місці події, в заході брали участь до 9 тисяч осіб, передає NEWSru.com.

Учасники розкритикували урядову міграційну політику і особисто федерального канцлера Анґелу Меркель. Одна з лідерів демонстрантів, Тетяна Фестерлінґ, назвала її «найнебезпечнішою жінкою Європи». Інший оратор, який виступив на мітингу, звинуватив Меркель у тому, що її політика, що сприяє притоку мігрантів, перетворює Німеччину на «табір у джунглях».

Як повідомляє Spiegel, політичні опоненти Меркель принесли на мітинг саморобну шибеницю з написами «Зарезервовано» – для діючої прем’єрки та віце-канцлера Зіґмара Ґабріеля. Особу чоловіка, який тримав у руках іграшкову шибеницю, зараз намагаються встановити за фото- й відеоматеріалами експерти-криміналісти: йому загрожує грошовий штраф або позбавлення волі терміном до 5 років. Окрім того, на одному з плакатів прем’єрку було зображено в ролі матері Терези з підписом «Мати Террореза». Sächsische Zeitung наводить гасла присутніх: «Видворяти! Видворяти!», «Ми – народ!» та «Меркель має піти!». Лунали навіть заклики до виходу федеральної землі Саксонія зі складу ФРН. Того ж вечора пройшла й маніфестація противників групи «ПЕГІДА». Акція зібрала близько 250 осіб.

Водночас, голова уряду ФРН захищає курс щодо біженців. Виступаючи перед однодумцями по партії ХДС, вона заявила: Німеччина допомагатиме тим, у кого є право лишитися тут на законній підставі. Тим, у кого такої можливості немає, ми не зможемо надати допомогу в нашій країні».

Це вже друга акція за останні 7 днів, попередня відбулася на тому самому місці 5 жовтня. Як зазначає «Німецька хвиля», популярність руху Pegida («Європейці-патріоти проти ісламізації Заходу») росте разом зі збільшенням кількості мігрантів у Німеччині.

Читайте: Експерт: партії, які фінансують із Москви, є в кожній країні ЄС

Нагадаємо, Дрезден є місцем появи «PEGIDA». Рух було утворено наприкінці минулого року, й на піку популярності – після теракту в редакції журналу «Charlie Hebdo» у Парижі – його керівникам вдалося вивести на вулиці Дрездена до 25 тисяч осіб. Варто зазначити, що окрім несприйняття біженців-мусульман «PEGIDA» відрізняється сильними проросійськими та пропутінські симпатіями (на їхніх акціях поруч із німецькими дуже часто можна побачити російські прапори), а також ненавистю до США. У низці німецьких ЗМІ вже з’являлася інформція про нібито причетність до діяльності цього руху ФСБ, але подібне твердження поки не підтверджено фактами.

Читайте: Проблему біженців пустили «у вільне плавання»: країни ЄС прийматимуть мігрнатів на добровільній основі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ