mw-860
Бразилію знову охопили масштабні акції протесту

У Бразилії триває розвиватися політична криза. Нові спроби ініціювати імпічмент президенту Ділми Русеф викликали масштабні акції протесту по всій країні, повідомляє Expresso.

Прихильники глави держави заявили про насильство над Конституцією і перекрили дороги в 16 штатах. Стихійні акції охопили всі великі міста Бразилії. В організації протестів активно беруть участь профспілки.

«Нам можуть сказати, що перекривати дороги – це насильство. Але це не насильство порівняно з тим, що зараз роблять з Конституцією Бразилії. Продовжувати процес імпічменту, не маючи для нього жодних правових підстав, – це найбільше насильство», – заявив координатор центру народних рухів Раймундо Бонфім.

На його думку, опозиція, що підтримує вимогу відставки Русеф, дала зрозуміти, що це буде атака на досягнення Партії трудящих у плані соціального забезпечення законів, соціальних програм і суверенітету Бразилії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у березні мільйони бразильців вийшли на вулиці своїх міст з вимогою відставки чинного президента країни Ділми Русеф.

Очільницю держави критикують за найгірший економічний спад в країні за останні чверть століття та корупцію. Сама президент, яку у 2014 році переобрали на новий чотирирічний термін, наполягає, що добровільно вона своє крісло не полишить.

В середині квітня парламентська комісія Бразилії проголосувала за імпічмент Русеф, нижня палата парламенту це рішення. Як аргумент на користь відставки очільниці Бразилії наводилося рішення Федеральної рахункової палати країни, яка рекомендувала парламенту визнати неспроможним фінансовий звіт уряду за 2014 рік.

Раніше Русеф заявила про «змову» проти себе. Президент, якій загрожує імпічмент, натякнула, що одним з учасників уявного «перевороту» є віце-президент Мішел Темер.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ