ostriv-hans
Протягом десятків років канадці й данці навідуються на острів, щоби залишити там свої прапор і пляшку та забрати предмети, що їх залишила сусідня країна

Данія та Канада доcі не можуть врегулювати територіальну суперечку навколо острова Ханс, розташованого в Північно-Західному проході, що розділяє Гренландію й канадський острів Ельсмер. При цьому суперництво між країнами зводиться до незвичайного правила – «Принеси свою пляшку», пише The New York Times.

1973 року Канада та Данія не змогли прокласти міждержавний кордон протокою Нерса, оскільки просто посередині лежить острів Ханс, розташований в межах 12-мильної зони від узбережжя обох держав. 1984 року канадські війська прибули на острів і розмістили на ньому канадський прапор і пляшку канадського віскі, зазначає видання.

Незабаром після цього данський міністр у справах Ґренландії замінив канадські символи данським прапором і пляшкою данського шнапсу і залишив послання: «Ласкаво просимо на данський острів!». Протягом десятків років канадці й данці періодично навідуються на острів, щоби залишити там свої прапор і пляшку та забрати предмети, що їх залишила сусідня країна.

«2005 року Канада і Данія домовилися щодо процедури визначення статусу острова Ханс, однак із того часу дипломати просунулися дуже недалеко. В надії посприяти переговорам двоє науковців 2015 року запропонували використовувати в реальній політиці інструментарій агентів із нерухомості: зробити острів «кондомініумом», що перебуває у спільній власності, під двома прапорами (і двома пляшками).

Територіальна суперечка між Данією і Канадою триває десятиліттями. Маленький, скелястий і безлюдний острів Ханс сам по собі особливої цінності не має, але країна, яка доведе свої претензії на Ханс, отримає контроль і над протокою, що дозволить значно зрізати шлях транспортним судам, які проходитимуть через Арктику, а держава, що контролює його, зможе заробляти чималі кошти. Тим більше, що протока через глобальне потепління поступово позбавляється крижаного покриву.

Поки що конфлікт навколо острова Ханс зайшов у глухий кут. У протистоянні брав участь навіть канадський міністр оборони, який, висадившись на острові, викликав цим протест із боку офіційного Копенгаґена.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ