режим тиші
У Мінську домовились про припинення вогню на Донбасі

Чергова надія на тишу на Донбасі. Тристороння контактна група домовилася про припинення вогню, починаючи з 00.00 в ніч з 22 на 23 грудня. Про це повідомила прес-секретар другого Президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер на сторінці у Facebook.

Учасники переговорів досягли компромісу щодо відведення гармат калібром менше 100 мм. Водночас ключова проблема, яка досі залишається без рішення, – це продовження обстрілів на лінії зіткнення. «Саме тому є домовленості про повний і беззастережний режим тиші, починаючи з 00.00 в ніч з 22 на 23 грудня 2015 року», – написала Оліфер.

Підгрупа з безпеки продовжує роботу з розмінування – на декількох ділянках підконтрольній Україні територій цей процес вже почався. Щодо проблеми звільнення полонених – наразі немає жодних просувань.

Політична підгрупа щодо питань Донбасу 22 грудня не збиралась. Головне питання її порядку денного – проведення виборів на тимчасово окупованій території. «Ці вибори повинні пройти за українським законодавством, за стандартами ОБСЄ, за участю українських партій та українських журналістів», – вчергове наголосила прес-секретарка Кучми.

Інформацію про домовленість щодо припинення вогню підтвердив і спецпредставник голови ОБСЄ у тристоронній контактній групі Мартін Сайдік. Разом з тим він зазначив, що стурбований нестабільною ситуацією в сфері безпеки в зоні конфлікту на сході України.

Ця зустріч контактної групи була останньою 2015 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ