в США вручили традиційну Шнобелівську премію
В США вручили традиційну Шнобелівську премію

У Гарвардському університеті в США вручили традиційну Шнобелівську премію (Ig Nobel Prize) за найдивніші та кумедні наукові дослідження. У числі лауреатів 2015 року науковець, який власним тілом оцінював болісність укусів бджіл, а також команда дослідників, які обтяжували курок «хвостом динозавра» для того, щоби більше дізнатися про ходу доісторичних ящерів, пише Newsru.com.

Шнобелівську премію вручає журнал Annals of Improbable Research («Аннали неймовірних досліджень») і головред видання Майкл Абрахамс. Цього року процес нагородження періодично переривався п’єсою про боротьбу видів за виживання. У заключному акті всіх з’їли, а потім були подані позови до суду, повідомляє офіційний Twitter-аккаунт видання.

Цього року премія з фізики дісталася дослідникам, які з’ясували, що у всіх досить важких тварин сечовипускання займає в середньому 21 секунду. Приз в області хімії отримала австралійська команда науковців, яка домоглася за допомогою хімікатів повернення вареному яйцю деяких характеристик сирого.

«Шнобеля» з математики вручили за дослідження математичними методами спадщини марокканського імператора XVII століття Мулая Ісмаеля («Кровожерного»), який за 30 років зумів стати батьком 888 дітей.

Премії з літератури удостоєне дослідження слова «huh?» («га?» або «що?»), аналоги якого присутні у всіх мовах світу. Досягненням в області біології стала робота з дослідження ходи динозаврів за допомогою курок, задню частину яких обтяжували за допомогою аналога «хвоста».

Приз в області медицини присуджений за дослідження наслідків пристрасних поцілунків, які включають в себе зниження алергічних реакцій. Інший медичний приз – в області діагностики захворювань – отримала команда науковців, готова розпізнати апендицит за типом болю й дискомфорту, які відчуває людина під час поїздки в автомобілі по нерівній дорозі.

Економічний Шнобель дістався поліції столиці Таїланду Бангкока, яка запропонувала патрульним надбавку до зарплати за відмову брати хабарі. Премію в галузі фізіології та ентомології отримав Майкл Сміт, який заради науки був багаторазово покусаний бджолами. Він на собі досліджував 25 різних областей на тілі, з’ясовуючи хворобливість укусів. Його самовіддане дослідження показало, що найменш болючі укуси в голову, пальці ніг і плече, а найболючіше, коли бджола кусає в ніздрю, губу або пеніс.

Нагадаємо, минулого року Шнобелівську премію в галузі охорони здоров’я отримали групи науковців з Чехії, Японії, США та Індії, які вивчали, як утримання домашніх котиків позначається на розумовому і психічному здоров’ї власників.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ