Коломойський судитиметься з Україною
Коломойський судитиметься з Україною

Офшорні компанії «Littop Enterprises Limited», «Bridgemont Ventures Limited», «Bordo Managament Limited», контрольовані групою «Приват», подали позов проти держави Україна до Лондонського суду.

Як повідомляє видання Oilnews, компанії Ігоря Коломойського вказують на порушення своїх прав при виконанні акціонерної угоди з управління ПАТ «Укрнафта», укладеного в 2010 році між групою і державою. Вони вважають, що призначення зборів акціонерів на 22 липня і затверджений порядок, де головний пункт – зміна керівника компанії, порушують їх права як підписантів угоди.

Також, на думку позивачів, метод відбору кандидатів на посаду голови «Укрнафти» шляхом відкритого конкурсу, проведеного НАК «Нафтогаз України», також порушує права акціонерів і пункти угоди.

Нагадаємо, позов проти України анонсували ще в січні цього року, коли парламент ухвалив законопроект №1310, згідно з яким була внесена принципова поправка в закон про акціонерні товариства, що дозволяє провести збори акціонерів при кворумі 50% плюс одна акція.

Наприкінці травня Коломойський ще раз заявив, що міноритарії будуть подавати позов проти України. За його словами, сума позову становитиме $ 5 млрд. доларів. 10 липня  номінаційний комітет при Кабміні відібрав кандидата на керівника «Укрнафти». Ним став громадянин Британії, ім’я якого не вказували.

Читайте також: Коломойський відсудив собі бюджетників: «Приватбанк» і надалі може обслуговувати рахунки держпідприємств

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ