Brexit може спричинити проблеми для відносин Україна-ЄС
Brexit може спричинити проблеми для відносин Україна-ЄС

Європейське майбутнє України опинилося під питанням, так само як і економічна співпраця з Британією та збереження санкцій проти Росії. Причиною цього став Brexit у червні 2016 року. Так вважають аналітики «приватного ЦРУ» – компанії Stratfor, пише Військова панорама

Після референдуму про вихід Великої Британії з ЄС діяльність Європейського Союзу буде зосереджена на внутрішніх проблемах. Це означає, що спільні проекти Євросоюзу з Україною відсунуть на другий план.

З економічної точки зору Brexit може мати серйозні наслідки для нашої держави. Сполучене Королівство є другою за величиною економікою в Європейському Союзі, на частку якої припадало понад 40% експорту України в 2015 році.

1471516648_69«Хоча саме Сполучене Королівство є лише одинадцятим за величиною торговим партнером України, двосторонній товарообіг між двома країнами перевищив $ 2 млрд. минулого року», – нагадують фахівці.

Але після виходу Британії з ЄС її більше не стосуватиметься Угода про асоціацію Україна-ЄС.

Крім того, вихід Британії з ЄС прискорить фрагментацію Європейського Союзу. Британія була однією з країн, які підтримали санкції проти Росії, запроваджені через анексію Криму та агресію на Донбасі. Досі Євросоюз їх не скасовував. Але ще до референдуму такі країни, як Угорщина, Греція та Словаччина, висловили свої побоювання з приводу впливу продовження санкцій на їхні економіки. І зараз, вважають аналітики американської компанії, є реальна загроза, що санкції або послаблять, або знімуть під час наступного голосування на початку 2017 року.

Варто зазначити, що ще до голосування Brexit Європейський Союз побоювався приймати нові заявки на членство через економічну кризу і наплив біженців. На початку червня він відклав надання громадянам України безвізового режиму. Комісар ЄС з розширення нещодавно сказав, що він очікує скасування віз для українців у жовтні. Але на даний час існує ризик подальших затримок, вважають фахівці Stratfor.

Тож у майбутньому влада Україна втрачатиме підтримку європейських держав, висловлюють припущення в американській розвідці, хоча й не виключають, що Brexit може призвести і до більш ефективної інтеграції Європейського Союзу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ