Екс-голова Служби безпеки України генерал армії України Євген Марчук
Екс-голова Служби безпеки України генерал армії України Євген Марчук

Якщо Росія ризикне пробивати сухопутний коридор до Криму, вона зазнає величезних втрат. Про це заявив екс-голова Служби безпеки України генерал армії України Євген Марчук, передає Укрінформ.

«Маріупольський напрямок для Росії стратегічно важливий, але, я думаю, що вона зараз не піде на прорив коридору, тому що для цього потрібно йти у наступ, задіювати авіацію, артилерію, щоби «перемолоти» весь цей коридор, але він все одно буде вузьким. Окрім того, в нас уже там є все своє – артилерія тощо, не кажучи про те, що там заміновано те, що треба. За два з половиною роки наші військові підготувалися дуже серйозно, тож якщо Росія й ризикне пробивати коридор, вона зазнає величезних втрат, бо це не буде несподіванкою для України», – сказав Марчук.

Він додав, що яку б авіацію та озброєння Росія з цією метою не використала, потім цей вузький коридор треба втримати, а в стані воєнної операції це дуже важко, тому що бойові дії з нашого боку будуть абсолютно виправдані.

Водночас, зауважив Марчук, прогнозувати, що, «мовляв, усе буде добре», вкрай складно.

«Так, з точки зору здорового ґлузду, військових підходів, міжнародної оцінки поведінки Росії цього не може бути. Але якась дурість – або випадкова, або на зразок так званої диверсійної акції нібито українських терористів – може запустити таку динаміку розвитку ситуації, яка може привести куди завгодно», – зазначив екс-голова СБУ.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 10 серпня Федеральна служба безпеки РФ звинуватила Головне управління розвідки Міноборони України в підготовці терактів в Криму. В Міноборони назвали заяву ФСБ провокацією.

11 серпня глава Української держави дав доручення привести в посилену бойову готовність підрозділи, що стоять біля адмінмежі з Кримом та на лінії зіткнення на Донбасі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ